Nowy Rok 2023 powinien być obchodzony prawidłowo. Aby Rok Królika był udany i pomyślny dla Twojej rodziny, powinieneś wybrać odpowiednie menu.

Według ekspertów, w Nowym Roku surowo zabrania się stawiania na stole potraw z królika, wołowiny i wieprzowiny. Królik nie lubi też ostrych zapachów. Do potraw lepiej nie dodawać czosnku, rozmarynu i ostrych przypraw.

Menu noworoczne 2023 roku

Właściwe noworoczne menu w tym roku zadowoli wegetarian, ponieważ główną częścią świątecznego stołu powinny być warzywa i owoce, a lepiej w ogóle nie podawać mięsa.

"Na stole musi być wszystko, co Królik lubi, przede wszystkim marchewka, a także kapusta, gruszki i jabłka. Można też podać rybę, ale mięso królika jest bezwzględnie przeciwwskazane. A w ogóle mięso nie jest mile widziane, więc powinno być go jak najmniej. Symbolem roku 2023 będzie granat, dlatego owoc ten, oznaczony własną "koroną", należy pięknie pokroić i po prostu postawić na stole. Na świątecznym stole nie skąp również owoców cytrusowych — przyczyniają się one do dobrego rozpoczęcia każdego biznesu, podobnie jak mango. Mango m.in. przyciąga powodzenie w sprawach pieniężnych" - mówią astrologowie.

Popularne wiadomości teraz

„Joanna została wyrzucona z domu przez swoją teściową, ponieważ myślała, że jej synowa nie urodziła chłopca od swojego syna: to był kompletny nonsens”

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

Po wejściu do nowego domu kobieta poszła do kuchni i włączyła czajnik. Nagle usłyszała czyjś głos: „Katarzyna, jesteś tam"

Żona zdała sobie sprawę ze wszystkiego, gdy przekroczyła próg domu i odkryła, że brakuje jej futra: „Maciej, jak mogłeś”

Astrologowie zalecają również, aby na noworocznym stole unikać ostrych przedmiotów.

"Nie można mieć wielu noży na stole. Niekorzystne są również pikantne potrawy. Ale słodycze są korzystne, zwłaszcza okrągłe ciastka. Ale najważniejsze są warzywa i owoce" - dodają.

Ważne jest również to, że królik i kot są symbolem domowości, podkreślił astrolog, dlatego rok 2023 należy świętować w gronie bliskich i ukochanych osób w domu przy świecach.

Menu na Nowy Rok 2023

Te przepisy są idealne do świętowania Roku Królika. Pyszna surówka z kapusty z gruszką i pysznymi ziemniakami.

Sałatka na Nowy Rok z kapustą i gruszką

potrawy na stole w Nowy Rok 2023, screen youtube
potrawy na stole w Nowy Rok 2023, screen youtube
potrawy na stole w Nowy Rok 2023, screen youtube

Będziesz potrzebować:

Kapusta - 250 gr.
Gruszka - 1 szt.
Cytryna - 1 szt.
Oliwki
Nasiona
Gorczyca w ziarnach
Jogurt grecki
Oliwa z oliwek
Sól

Drobno posiekać kapustę, dodać odrobinę soli i wycisnąć. Gruszkę umyć, obrać i pokroić w duże paski.

Gruszkę skropić sokiem z cytryny.

Oliwki przekroić na pół.

Jogurt grecki ubić z 1 łyżeczką musztardy, szczyptą cukru i solą. Dodaj kilka kropel oliwy z oliwek.

Do ładnej miski dodaj kapustę, gruszki i oliwki. Wszystko zaprawić pysznym sosem sałatkowym na Nowy Rok i posypać nasionami.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net