Wiele kotów mają bardzo uparty charakter. Dlatego właśnie mówi się, że to człowiek jest przyjacielem kota, a nie kot – przyjacielem człowieka. Jednak każda reguła ma wyjątek. Istnieją rasy kotów, które bardzo mocno przywiązują się do ludzi. Te koty są bardzo delikatne, czułe, opiekuńcze, posłuszne, mają spokojny charakter i potrafią kochać człowieka dozgonną miłością.

Dowiedzmy się, jakie rasy kotów staną się najlepszymi przyjaciółmi dla ludzi?

1 Kot birmański

To jest bardzo mądry kot. On zawsze rozumie, kiedy lepiej jest nie przeszkadzać swojemu właścicielowi. Jeśli pracujesz w domu, to ten kot na pewno nie będzie nadmiernie przyciągać do siebie uwagę i przeszkadzać ci. Jednak przez resztę czasu on będzie to, co uwielbia – bawić się i przytulać. Kot birmański zostanie oddanym przyjacielem, który także świetnie odnajdzie się w towarzystwie dzieci. Rasa ta jest również nazywana świętą Birmą.

2 Ragdoll

Popularne wiadomości teraz

„Harry został wydziedziczony przez ojca”: Karol przekaże londyński dom synowi księżnej Katarzyny

„Spotkałam miłość swojego życia”: jak wygląda i żyje najbardziej włochata dziewczyna na świecie (ZDJĘCIA)

Emocjonalny spór między małą dziewczynką a jej ojcem. Mamy nadzieję, że wszystko zrozumiał

Co mówi o Tobie pozycja, w której właśnie siedzisz? Wystarczy zrobić test

To są najłagodniejsze i bardzo towarzyskie koty. Przedstawiciele tej rasy kotów zachowują się trochę jak lalki. Oni uwielbiają siedzieć na kolanach. Koty rasy Ragdoll naprawdę są bardzo łagodnymi zwierzątkami.

3 Maine coon

Poważny i majestatyczny kot rasy Maine Coon w rzeczywistości jest bardzo miłym kotem. Przedstawiciele tej rasy kotów w relacjach z nieznajomymi ludźmi zawsze zachowują dystans, pilnują domu i czasem zachowują się prawie jak psy. Jednak ten kot uwielbia swojego właściciela, bardzo go szanuje i zawsze stara się utrzymywać z nim dobry kontakt. Ten kot jest bardzo inteligentny i rozumie wiele ludzkich słów.

4 Kot norweski leśny

Te niesamowite koty nigdy nie przywiązują się do konkretnego miejsca, ale bardzo przywiązują się do osoby. Oni są bardzo oddani ludziom. Ten kot zawsze będzie obok swojego właściciela i nigdy go nie opuści. To jest prawdziwy przyjaciel na lata.

5 Kot szkocki zwisłouchy

Są to bardzo posłuszne koty. Oni są mili, łagodne, spokojne, rozumieją ludzką mowę, przyjaźnią się z dziećmi i, w przeciwieństwie do większości kotów, nie psują rzeczy w domu – oni nigdy nie zrobią nic złego celowo. Przedstawiciele tej rasy kotów stają się idealnymi towarzyszami.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational