Zgodnie z nauką Feng shui każda roślina domowa ma swoją określoną energię – pozytywną lub negatywną, to już zależy od konkretnego rodzaju. Niektóre kwiaty domowe są szczególnie cenione za to, że przyciągają szczęście, miłość, spokój oraz harmonię do każdego domu.

Wielu ekspertów od Feng Shui uważa, że obecność tych roślin w mieszkaniu, szczególnie w sypialni małżeńskiej, bardzo pozytywnie wpływa na relacje w rodzinie – nie będzie już żadnych kłótni lub nieporozumień, tylko harmonia oraz wzajemne zrozumienie.

Dowiedzmy się, które kwiaty doniczkowe przynoszą harmonie oraz radość w małżeństwie?

1 Mirt – dla nowożeńców

Najlepszym prezentem dla nowożeńców będzie mirt. Akurat mirt jest tym kwiatem, który przyciąga szczecie do świeżo upieczonego małżeństwa. To zdecydowanie Pomorze małżonkom uniknąć w przyszłości kłótni i skandali na ich wspólnej drodze życia.

Popularne wiadomości teraz

Syn Krzysztofa Ibisza skończył 17 lat. Anna Nowak-Ibisz wbija szpilą jego tacie: "Wychowałam go samodzielnie"

Marcin Hakiel podzielił się dobrą wiadomością w mediach społecznościowych. Fani są zachwyceni takim obrotem spraw

Kasia Cichopek przygotowała dla swojej córki wspaniałą niespodziankę. O takiej atrakcji marzy każda mała dziewczynka

Paulina Smaszcz rozgadała się o nowym partnerze. Reakcja Kurzajewskiego na nowy związek byłej była błyskawiczna

2 Kalatea – na ratunek małżeństwom

Według Feng Shui ta roślina doniczkowa może uratować rodzinę przed rozwodem. Kalatea jest niezbędna do ożywienia relacji małżeńskich. Ona chroni członków rodziny przed złymi myślami, dzięki czemu małżonkowie są w stanie znaleźć wspólny język, zrozumieć jeden drugiego i uratować swój związek, o ile ich jeszcze łączy prawdziwa miłość.

3 Spathiphyllum – wymarzone małżeństwo oraz dzieci

Te rośliny domowe są również nazywane „kobiecym szczęściem”. Spathiphyllum pomoże każdej kobiecie wreszcie wyjść za mąż, nawet jeżeli ona już straciła wszelkie nadzieje. Jeśli natomiast kobieta przez dłuższy czas nie może zajść w ciążę, to ten kwiat pomoże i w tym. Małżeństwo wreszcie będzie wypełnione miłością i mąż będzie robić wszystko, żeby zadowolić swoją żonę.

4 Ahichrison – wieczna miłość

Jeżeli marzysz o miłości “na zawsze”, to koniecznie musisz mieć w domu Ahichrison. Inną nazwą tej rośliny jest „drzewo miłości”, czasem Ahichrison jest również nazywany „drzewem szczęścia”.

5 Szczawik trójkątny – znalezienie swojej drugiej połówki

Szczawik trójkątny pomaga samotnym ludziom wreszcie znaleźć drugą połówkę. Zgodnie z Feng Shui te kwiaty doniczkowe przynoszą wielką miłość na lata, a czasami nawet na całe życie.