Święta coraz bliżej, a w związku z tym, trzeba zacząć myśleć o choinkowych dekoracjach.

Od natłoku ozdób w sklepach może nas rozboleć głowa.  Co roku modne jest coś innego. Jednego roku króluje czerwień, a drugiego biel i co zrobić, żeby ostatecznie nasze drzewko wyglądało schludnie, ale także przytulnie?

5 najlepszych filmów świątecznych, które trzeba zobaczyć

Mamy dla Was pomysł na połączenie oryginalności i świetnej zabawy, czyli własnoręczne wykonanie ozdób choinkowych. To tani sposób na to, żeby nasza choinka wyróżniała się, a dodatkowo była w klimacie „zero waste”.

 Jeśli macie dzieci, na pewno z radością pomogą Wam w tym zadaniu!

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Mrowisko

Pierniki

To chyba najsmaczniejszy sposób na ozdoby świąteczne. Aby wykonać fantazyjne kształty pomogą Ci specjalne foremki, które na pewno znajdziesz w każdym supermarkecie.

Plastry pomarańczy

Mówi się, że w okresie przedświątecznym składamy się głównie.. z mandarynek. Faktycznie, grudzień to czas cytrusów. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią skomplikowanych prac plastycznych – wystarczy pokroić owoc. Pamiętaj, by także wysuszyć ozdoby w piekarniku, by się nie rozpadły.

Inspiracje na dekoracje świątecznego stołu

Ozdoby z drewna

Jeśli masz znajomego stolarza zapytaj się o okrągłe plasterki drewna, na których możesz coś namalować czy wykleić. Spójrz tylko na te słodkie renifery!

Prace plastyczne

Jeśli możesz pochwalić się chociaż minimalnym talentem do prac plastycznych, możesz zdecydować się na tę opcję. Świetnym pomysłem jest wycięcie w tekturze gwiazdek i owinięcie ich grubą nicią. Fantazyjne renifery czy choinki także się sprawdzą. Pamiętaj, że szablony do tych dekoracji możesz znaleźć w wyszukiwarce internetowej.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com