Kto z nas nie kocha świątecznych filmów? W wielu domach oglądanie „Kevina samego w domu” zapisało się już wręcz jako coroczna tradycja, bez których nie ma świąt.

A jakie jeszcze produkcje warto zobaczyć? Stworzyliśmy listę tytułów, które są naszym zdaniem najlepsze.

Już jest! Świąteczna reklama Allegro znów wzrusza

1. „Holiday”

Dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały i mieszkają w odległości ponad 4 000 kilometrów, wymieniają się miejscami zamieszkania na okres świąt. Może historia z pozoru wydaje się mało pociągająca, ale jest to idealne połączenie świetnego humoru i wzruszającej historii. Nie ukrywamy, że ten film skradł głównie serca kobiet. Głównie za sprawą wspaniałego Jude Low, który czaruje nas co roku swoim urokiem osobistym. Do tego genialni: Cameron Diaz, Kate Winslet i Jack Black.

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

2. "To właśnie miłość"

Film tworzą historie rozgrywające się w okresie przedświątecznym w Londynie. Bohaterów łączą rodzinne i towarzyskie więzi, a każdy wątek ukazuje inny typ miłości. To idealna propozycja dla fanów filmów wielowątkowych. A radośnie tańczący Hugh Grant to już kultowa scena, która zapisała się w dziejach kinematografii – trzeba to zobaczyć.

3. "Cztery Gwiazdki"

To film dla tych, których czasem przeraża rodzinna atmosfera Świąt. Główni bohaterowie muszą się bowiem zmierzyć z odwiedzinami czterech nowych rodzin, które założyli każde z ich rozwiedzionych rodziców. W rolach głównych można zobaczyć między innymi Reese Witherspoon

Wnuczka Leszka Millera - Monika Miller straciła głos

4. "Zły Mikołaj"

Zawsze znajdzie się osoba, którą wcale nie bawi świąteczna atmosfera. Do tego grona należy główny bohater filmu. Willie jest bowiem zawodowym oszustem, dla którego Święta to idealna okazja do popełniania przestępstw. Jednak zimne jak lód serce mężczyzny w końcu stopnieje. Zobaczcie sami, jak do tego dojdzie.

5. „Listy do M”

Na koniec polska produkcja, która podbiła serca Polaków, o czym świadczy fakt, że film doczekał się aż trzech części. Produkcja łączy wiele wątków, a każdy z nich wzrusza i bawi jednocześnie. W rolach głównych zobaczymy same polskie gwiazdy: Tomasza Karolaka, Macieja Stuhra, Romę Gosiąrowską, Agnieszkę Dygant czy Piotra Adamczyka.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com