Koniecznie przetestujcie ten przepis, aby upewnić się, że ze zwykłej dyni można otrzymać pyszne, jaskrawe kandyzowane owoce o doskonałym smaku.

Owoce kandyzowane przygotowane według tego przepisu będą umiarkowanie słodkie, będą miały przyjemną elastyczną konsystencję, a ich lekki karmelowo-cytrusowy aromat oczaruje wszystkich smakoszy bez wyjątku. Te słodyczy absolutnie nie mają zapachu dyni, więc polubią ich nawet ci, którzy wcale nie lubią tego warzywa. Nikt nawet nie zgadnie, że to jest kandyzowana dynia.

Przygotowanie takich słodyczy jest naprawdę łatwe, więc czas zacząć!

Niezbędne składniki:

Popularne wiadomości teraz

"Mój mąż naśmiewał się ze mnie, myśląc, że bycie gospodynią domową jest łatwe: dobrze, że później zmienił zdanie"

"Każdego dnia widziałem moją żonę siedzącą na kanapie z włączonym telefonem: jestem tym zmęczony, muszę coś zmienić"

Kobieta pamięta, jak jej ojciec, który porzucił rodzinę, wysłał jej cały list, gdy poprosiła go o kupno nowych butów

"Mój mąż odmawia płacenia za edukację mojego syna, mówiąc, że płaci za swoją córkę: to twój problem i problem twojego byłego"

  • 1 kg dyni;

  • 1,5 cytryny lub pomarańczy;

  • 300-400 g cukru;

  • Kilka pąków goździka;

  • ¼ łyżeczki cynamonu;

  • ¼ łyżeczki kwasu cytrynowego;

  • 150-200 ml wody (opcjonalnie).

Oto jest sposób przygotowania:

Dynie należy umyć, obrać i pokroić na kawałki średniego rozmiaru, ponieważ podczas suszenia oni bardzo się zmniejszą. Przełożyć je do miski.

Następnie pokrójcie cytrusy na plasterki i także włóżcie je do dyni.

Dodajcie cukier, szczyptę soli, wymieszajcie wszystkie składniki i przykryjcie miskę pokrywką. Odstawcie tę mieszankę na co najmniej 4-5 godzin, aby dynia puściła sok. Najlepiej na całą noc.

Za noc dynia wypuści mniej więcej taka ilość soku:

Jeśli zobaczycie, ze soku jest za mało, możecie dodać trochę wody.

Przełóżcie wszystkie składniki do garnka, wylejcie sok i dodajcie pozostałe składniki.

Wstawcie garnek na ogień, doprowadźcie tę mieszankę do wrzenia, po czym należy zmniejszyć ogień do minimum. Gotować przez 4-5 minut i zdjąć z ognia. Przykryć garnek pokrywka i poczekać, aż ta mieszanka ostygnie.

Photo by henry perks on Unsplash

Następnie ponownie wstawcie garnek na ogień, doprowadźcie tę mieszankę do wrzenia i gotujcie ja przez kolejne 5 minut. Po ostygnięciu tej masy powtórzcie cala procedurę ponownie. Należy to zrobić 3 lub 4 razy – kawałki dyni muszą być cale, nierozgotowane i zrobić się przezroczyste.

Po ostatnim gotowaniu przełóżcie je na sitko, aby odcedzić.

Następnie przełóżcie kawałki dyni na blachę do pieczenia i wstawcie ja do piekarnika. Ustawcie temperaturę od 60 do 80 stopni, lecz zostawcie drzwiczki piekarnika uchylone.

Możecie także wysuszyć dynię w temperaturze pokojowej, ale zajmie to nawet kilka dni. Jeśli macie tyle czasu na to, możecie oczywiście to zrobić.

Możecie także użyć suszarki do warzyw i owoców. Temperatura w tym przypadku powinna wynosić 50 ° C, a czas suszenia – od 5 do 6 godzin.

Gotową kandyzowana dynie można zanurzyć w skrobię zmieszaną z cukrem pudrem, a następnie po prostu rozkoszować się ta pychotka.