Kiedy myślisz o najbardziej zanieczyszczonym miejscu w Twoim domu bakteriami, o którym myślisz najpierw?

Łazienka, korytarz? O dziwo, nie są liderami w tej ocenie, ale kuchnia.

Przepis na niezwykłe ciasto miodowe ze śliwkami

Gąbki, których używasz do mycia naczyń, zawierają ponad 100 000 bakterii na 2,5 cm, w tym salmonellę.

Bateria w zlewie jest również wypełniona bakteriami, podobnie jak ekspres do kawy, lodówka i klamki. Ale najbrudniejszym przedmiotem w kuchni jest kuchenka mikrofalowa.

Popularne wiadomości teraz

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Jest to popularne urządzenie gospodarstwa domowego, które wielu ma w kuchni lub biurze. Pozwala szybko podgrzać jedzenie.

Jednak w wiecznym pośpiechu niewiele osób wyciera kuchenkę mikrofalową po każdym użyciu.

Niedawne badania wykazały, że na uchwytach kuchenek mikrofalowych znajduje się duża liczba patogenów, które są niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego.

Wcześniejsze badania wykazały również, że wnętrze kuchenki mikrofalowej jest jeszcze bardziej brudne, a E. coli znajduje się na liście bakterii.

„Używamy kuchenki mikrofalowej do gotowania, ale także do rozmrażania żywności, w tym mięsa” - mówi dr Torruellas-Garcia, który przeprowadzał testy w laboratorium mikrobiologicznym Uniwersytetu Nova Southistern.

„Surowe mięso zawiera bakterie, takie jak E. coli i Salmonella. Czasami jedzenie „wybucha” i rozpryskuje się na ścianach kuchenki mikrofalowej ”.

Babcia podała mi ten przepis w tajemnicy

Najlepszą rzeczą do zrobienia w takiej sytuacji jest wyczyszczenie kuchenki mikrofalowej chusteczkami dezynfekującymi lub ciepłą wodą z mydłem po każdym użyciu.

W przypadku uporczywych plam i tłuszczu użyj równej mieszanki octu i wody. Wlej miksturę do miski, kuchenki mikrofalowej i podgrzewaj przez kilka minut. Para wydobywająca się z mieszanki zmiękczy brud i można ją usunąć zwykłą szmatką.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com