Każdy właściciel Mruczka, doskonale wie ile zalet ma jego kot. Nie ma jednak co ukrywać, że to właśnie te koty okazały się na tyle wyjątkowe, by umieścić ich wyczyny w Księdze Rekordów Guinnessa.

Top 5 niesamowitych zdjęć, które pokazują podobieństwo między członkami rodziny

Oczywiście każdy Mruczek zasługuje na miano najbardziej kochanego i lojalnego przyjaciela i to za ten tytuł trafia do osobistej ksiegi rekordów swojego właściela. Zobacz jednak co osiągnęły te koty!

Najstarszy

Najbardziej długowieczny kot w historii, Creame Puff towarzyszył swojemu właścicielowi aż 38 lat! Nie będzie łatwo osiągnąć wyższy wynik — przypomnijmy, że koty żyją przeciętnie 15-17 lat. Co ciekawe, właściciel zwierzaka wcześniej także miał pupila, który dzierżył ten tytuł.

Najbogatszy

Najbogatszy kot świata to Blackie — zwierzak, któremu jego właściciel pozostawił w spadku aż 7 milionów dolarów! Jego majątek został rozdzielony między trzy fundacje zajmujące się pomocą zwierzętom.

Popularne wiadomości teraz

Nowe fakty dotyczące relacji Cichopek i Hakiela będą dla wszystkich prawdziwym objawieniem

Kontrowersje wokół ucieczki córki Adama Małysza. Jakie są najnowsze wieści o Karolinie

Katarzyna Dowbor apeluje do syna. "Nie wolno ci tego synu zrobić. Zabraniam"

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

Najmniejszy

Najmniejszym kotem świata jest Tinker Toy, który po osiągnięciu dojrzałości mierzyć jedynie 7 cm wzrostu i 19 cm długości! Rekordzista urodził się w 1990 roku i zmarł w 1997 roku. Do tej pory nikomu nie udało się go zdetronizować! Obecnie żyjącą rekordzistką jest kotka Fizz Girl, która w wieku 2 lat miała lekko ponad 15 centymetrów wzrostu.

Najdłuższy

Najdłuższy kot na świecie, Stewie, mierzy aż 123 centymetry! Jest także posiadaczem drugiego tytułu rekordzisty — może pochwalić się najdłuższym na świecie kocim ogonem. Mierzy ponad 40 centymetrów! 

Najbardziej płodna

Dusty, kotka dzierżąca ten tytuł może pochwalić się wyjątkowo imponującym wynikiem. Wszystkie jej mioty zaowocowały narodzinami łącznie 420 kociąt! Z kolei najliczniejszy koci miot na świecie należy do kotki syjamskiej, która w jednym miocie wydała na świat aż 19 kociąt! 

Prawda, że to niebywałe?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com