Każdy właściciel kota z pewnością zauważył, że jego pupil uwielbia odwiedzać różne zakamarki w domu.

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się szukać swojego pupila. Przeszukałeś całe mieszkanie i nic? Nagle okazuje się, że Twój pupil wychodzi z szafki lub wystawia ucho z szuflady?

Czasem takie zachowanie denerwuje, czasem śmieszy. Czy jednak ktoś zastanawiał się, jaki cel ma nasz mruczek?

Niecodzienna sytuacja na ulicach miasta. Kot wygrał w bójce z sześcioma psami

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy się najpierw zastanowić, czy traktujemy nasze zwierzę jak domownika? A czy domownicy powinni znać miejsce, w którym mieszkają? Te dwa pytania jednoznacznie wskazują na to, że kot, aby czuł się pełnoprawnym mieszkańcem naszego domu musi dobrze znać swoje terytorium. Chowanie się i wchodzenie w różne miejsca spowodowane jest przede wszystkim ich ciekawością.

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Rewelacyjnie prosty przepis na makowiec jak u babci

Ponadto trzeba pamiętać, że kot ma charakter łowcy ... Chowanie przez nas ważnych dla nas przedmiotów wyzwala w kotach naturalny instynkt zdobycia ich. Nic więc dziwnego, że po zakazaną rzecz, nasz mruczek jest w stanie zajrzeć nawet do zamkniętej szuflady.

Czy teraz już wiesz, dlaczego Twój pupil zagląda do szafek? To nie jego złośliwość lecz naturalny instynkt i ciekawość. Jeśli jednak bardzo nam to przeszkadza można spróbować uatrakcyjnić kotu jego najbliższe otoczenie. Warto zaopatrzyć się w różne zabawki, tunele i kocie schowki.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com