Tom Ford jest jedną z najmłodszych, ale już bardzo dobrze znanych światowych marek w dziedzinie mody i urody. Historia rozwoju jest szybka, podobnie jak życie jej założyciela - projektanta Toma Forda.

Tom Ford

Tom Ford - urodzony w Austin w Teksasie, w rodzinie pośredników handlu nieruchomościami Tom Ford i Shirley Bunton. W wieku 17 lat wyjechał sam do Nowego Jorku w celu zdobycia wykształcenia, gdzie wstąpił na uniwersytet. Ford rozpoczął karierę jako model reklam telewizyjnych, zanim zaczął projektować wnętrze w Parsons School of Design w Nowym Jorku.

Top-3 znanych polskich beauty blogerek. Jaką oglądasz?

"Kiedy zacząłem pracować w branży modowej, miałem wyraźną chęć zostania najlepszym projektantem na świecie. Nie rozumiem ludzi, którzy nie mają ambicji stać się najlepszymi".

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Mrowisko

Projektant Tom Ford

Tom Ford Beauty - to linia kosmetyków i zapachów marki Tom Ford, założonej przez projektanta Toma Forda. Prawdziwą popularność nabyto w roku 2006, kiedy ukazał się pierwszy zapach w historii marki - Czarna Orchidea. Sześć miesięcy później pojawił się drugi zapach, a w 2014 roku w kolekcji perfum marki znajdowało się około 10 zapachów.

Kosmetyki Tom Ford

Top-5 matujących podkładów, które zrobią twoją cere idealną

W 2010 roku marka Tom Ford próbowała swoich pierwszych eksperymentów w kosmetyce, wypuszczając zestaw szminki. Niesamowity sukces, który towarzyszył tym produktom, przekonał firmę do pójścia dalej w tym kierunku.

W 2011 r. miała miejsce premiera pełnoprawnej linii do makijażu. Kolekcja wprowadzająca obejmowała 130 nowych produktów: produkty do pielęgnacji skóry, kosmetyki dekoracyjne, w tym rozświetlacze, kredki do oczu, lakiery do paznokci, róż, pomadki, błyszczyki itp. 

W 2013 roku marka dokonuje niewielkiej rewolucji, wprowadzając męskie kosmetyki dekoracyjne i pielęgnacyjne, w tym męski bronzer, korektor męski, męskie serum do skóry. Kosmetyki Tom Ford należą do klasy luksusowej, ceny należą do najwyższych na świecie piękna: produkty do makijażu od 30 do 250 USD, zapachy od 195 do 475 USD.

Uwielbiacie kosmetykę Tom Ford?

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com