Tom Ford jest jedną z najmłodszych, ale już bardzo dobrze znanych światowych marek w dziedzinie mody i urody. Historia rozwoju jest szybka, podobnie jak życie jej założyciela - projektanta Toma Forda.

Tom Ford

Tom Ford - urodzony w Austin w Teksasie, w rodzinie pośredników handlu nieruchomościami Tom Ford i Shirley Bunton. W wieku 17 lat wyjechał sam do Nowego Jorku w celu zdobycia wykształcenia, gdzie wstąpił na uniwersytet. Ford rozpoczął karierę jako model reklam telewizyjnych, zanim zaczął projektować wnętrze w Parsons School of Design w Nowym Jorku.

Top-3 znanych polskich beauty blogerek. Jaką oglądasz?

"Kiedy zacząłem pracować w branży modowej, miałem wyraźną chęć zostania najlepszym projektantem na świecie. Nie rozumiem ludzi, którzy nie mają ambicji stać się najlepszymi".

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Smaki dzieciństwa - Smaczne rogaliki drożdżowe z czekoladą

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Projektant Tom Ford

Tom Ford Beauty - to linia kosmetyków i zapachów marki Tom Ford, założonej przez projektanta Toma Forda. Prawdziwą popularność nabyto w roku 2006, kiedy ukazał się pierwszy zapach w historii marki - Czarna Orchidea. Sześć miesięcy później pojawił się drugi zapach, a w 2014 roku w kolekcji perfum marki znajdowało się około 10 zapachów.

Kosmetyki Tom Ford

Top-5 matujących podkładów, które zrobią twoją cere idealną

W 2010 roku marka Tom Ford próbowała swoich pierwszych eksperymentów w kosmetyce, wypuszczając zestaw szminki. Niesamowity sukces, który towarzyszył tym produktom, przekonał firmę do pójścia dalej w tym kierunku.

W 2011 r. miała miejsce premiera pełnoprawnej linii do makijażu. Kolekcja wprowadzająca obejmowała 130 nowych produktów: produkty do pielęgnacji skóry, kosmetyki dekoracyjne, w tym rozświetlacze, kredki do oczu, lakiery do paznokci, róż, pomadki, błyszczyki itp. 

W 2013 roku marka dokonuje niewielkiej rewolucji, wprowadzając męskie kosmetyki dekoracyjne i pielęgnacyjne, w tym męski bronzer, korektor męski, męskie serum do skóry. Kosmetyki Tom Ford należą do klasy luksusowej, ceny należą do najwyższych na świecie piękna: produkty do makijażu od 30 do 250 USD, zapachy od 195 do 475 USD.

Uwielbiacie kosmetykę Tom Ford?

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com