W 2020 r. Parada planet odbędzie się 4 lipca. Co więcej, nie jest to nawet zwykła parada planet, ale kompletna. Oznacza to, że wszystkie planety Układu Słonecznego ustawią się po jednej stronie Słońca dla warunkowego obserwatora z Ziemi.

Krzysztof Jackowski przewiduje wyniki drugiej tury wyborów. Wielu może się zdziwić

Pełna parada planet jest naprawdę wyjątkowym zjawiskiem, ponieważ trzy planety łączą się dwa razy w roku, cztery rocznie, pięć planet ustawia się w linii co 19 lat, a wszystkie osiem planet Układu Słonecznego, mniej więcej raz na 170 lat. Nie postrzegaj też parady planet jak na figurach: planety nie ustawią się w idealnie prostej linii, ale pojawią się na niebie w pobliżu.

Jakie planety wezmą udział w pełnej paradzie planet? Są to Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, a nawet planeta karłowata Pluton, która niedawno została pozbawiona tytułu pełnoprawnej planety. Planety będą dość wyraźnie ustawione w linii, kąt odchylenia będzie niewielki. Kolejnej defilady planet tego typu należy się spodziewać w 2161 i 2492 r.

Popularne wiadomości teraz

Co wydarzyło się w życiu osobistym Marty Manowskiej

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Najkrótsze małżeństwa w historii. Rekordziści pokłócili się i rozstali się w dniu ślubu

Ale wtopa! Katarzyna Cichopek pokazała przypadkiem rozebranego męża. Ma się czym pochwalić

Ile emerytury dostaje Jarosław Kaczyński? Przeciętny Kowalski może o takiej kwocie pomarzyć

Parada planet nie nastąpi w ciągu kilku godzin jako zaćmienie Słońca lub Księżyca. Dzięki różnym prędkościom planet Ziemianie będą mieli czas, aby to podziwiać, mówimy o około dwóch tygodniach.

Co absolutnie nie warto robić podczas parady planet:

Podejmować ryzyko działania;
Pożyczać;
Podpisywać bardzo ważne umowy;
Rozpoczywać konflikty;


Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com