Jarosław Kaczyński prezes parti Prawo i Sprawiedliwość mimo emerytury wciąż nie porzucił polityki. Wielu też uważa, że to on steruje losami naszego państwa, a pozostali członkowie partii, a nawet Andrzej Duda są mu poddani.

Krzysztof Jackowski przewiduje wyniki drugiej tury wyborów. Wielu może się zdziwić

Jedno jednak jest pewne - jego postać w Poslce znają wszyscy, bowiem z polityką związany jest już od lat młodości. Oprócz popularności, polityk może także liczyć na dobre zarobki. Wartość jego emerytury w stosunku do średniej emerytury Polaka także robi wrażenie. Wielu może być w szoku, ile pieniędzy rocznie zarabia polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

Ile emerytury dostaje Jarosław Kaczyński?
 
Jarosław Kaczyński jak wynika z opublikowanego oświadczenia majątkowego posłów dostaje 6,9 tysięcy złotych miesięcznie samej emerytury. Niezła kwota prawda? Przypomnijmy, że przeciętna emerytura w Polsce wynosi ok. 2200 zł i to brutto.

Z danych, które pojawiły się na stronie internetowej Sejmu, wynikatakże, że polityk w 2019 roku zaoszczędził aż 104 tysiące, a na jego koncie pojawiła się też nieopodatkowana dieta poselska w wysokości 30 tysięcy. 

Fot. screen sejm.gov.pl

Jesteście zaskoczeni taką kwotą?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com