Czym jest feng shui i z czym się go je? Aby to zrozumieć, warto bardziej się zagłębić w ten temat. Wszyscy słyszeliśmy kiedyś to dziwne słowo, może nawet cos przeczytaliśmy na ten temat i już wiemy, o co chodzi. Natomiast dość mało osób stosuje go w praktyce, ale na próżno. Nawet jeśli nie wierzysz w nieziemskie tajemnicy lub ezoterykę, w Feng Shui zapewne znajdziesz całkiem praktyczne zalecenia.

Krótko mówiąc, Feng Shui to starożytna chińska nauka, której głównym celem jest zharmonizowanie energii widzialnych i niewidzialnych światów. Pomaga skierować energię przestrzeni, w której się znajdujemy, w pozytywnym kierunku.

Nasz dom naszą twierdzą. Mądrości Feng Shui należy przede wszystkim zastosować we własnym domu, bo jak wiadomo, w domu nawet ściany lecza. To nasze schronienie przed światem zewnętrznym, miejsce uzdrowienia. Dlatego powinno być przyjemnym, bezpiecznym i harmonijnym. W jaki sposób to wszystko zapewnić?

Najlepiej samemu wybrać działkę i zaprojektować dom. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, więc możesz skorzystać z poniższych zaleceń. Pozbądź się wszystkiego, co podarte, złamane, wyszczerbione, popękane. Wydaje się to dość oczywiste... ale czasami trudno wyrzucić bliską sercu rzecz, jeśli ona ma ledwo zauważalny odprysk lub zadrapanie.

Photo by Yakup Akdemir on Unsplash

Popularne wiadomości teraz

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Podziękuj jej za wszystkie pozytywne emocje, które w tobie wywołała i się pożegnaj z nią z lekkim sercem. Zwolnij miejsce na nowe, fajne rzeczy. Ogólnie rzecz biorąc, okresowe porządkowanie jest bardzo korzystne dla nas. Oczyszczając przestrzeń wokół siebie, jest nam łatwiej uporządkować też swoje myśli. Ponadto, staraj się unikać ostrych katów.

Oczywiście nie można ich całkowicie wykluczyć, ale spróbuj „zmiękczyć” wnętrze okrągłymi wazonami, lampami i innymi elementami wnętrza. Okrągłe kształty sprzyjają płynnemu przepływowi energii. Należy również ostrożnie podchodzić do umieszczania luster. W sypialni łóżko nie powinno odbijać w lustrze, a na oknach na odwrót można zawiesić małe lusterka, aby oni odbijały negatywną energię.

Zwróć także uwagę na otwarte półki. Zmieniają jakość energii i mogą niekorzystnie wpłynąć na osobę. Lepiej, aby wszystkie półki i szafki miały drzwiczki. Kup do domu drewniane meble i rośliny domowe. Oni wzmacniają energię Ognia i odpowiadają za sukces i sławę.