Natomiast są pewne złe nawyki, których każdej z nas trzeba pilnie się pozbyć – w przeciwnym razie życie po 30-stce będzie dla nas o wiele trudniejsze.

Dowiedzmy się wiec, jakie nawyki po 30-stce mogą okazać się szczególnie toksyczne:

1.     Kupujesz gotowe posiłki, ponieważ nie umiesz gotować

Nie umiesz lub raczej nie lubisz gotować? Nie o to chodzi. Po pierwsze, domowe jedzenie jest zdrowe, czego nie da się powiedzieć o daniach w restauracji lub posiłkach z supermarketu, ponieważ gotowe jedzenie zawsze zawiera sporą ilość konserwantów. Kiedy gotujesz cos w domu, możesz samodzielnie wybierać produkty, tworząc z nich zdrowe i pełnowartościowe kulinarne arcydzieła. Ponadto twoi bliscy, dzieci i partner z pewnością chętnie zjedzą wszytko, co ty przygotowałaś dla nich.

2.     Zbyt długo się obrażasz

Życie jest krótkie, a obraza jak łyżka dziegciu w beczce miodu. Jest nawet taki cytat „Uraza podobna jest do popijania trucizny i oczekiwania, że wkrótce umrze ktoś inny”. Uraza nie tylko psuje relacje z ludźmi, ale także uniemożliwia człowieku bycie szczęśliwym. Trzeba umieć łatwo odpuścić każde zło, przecież zawsze można znaleźć wspólny język i kompromis, najważniejsze jest, aby szczerze tego chcieć.

Photo by averie woodard on Unsplash

Popularne wiadomości teraz

Kiedyś wyglądały tandetnie, dziś są ikonami stylu. Polskie gwiazdy, które przeszły przemianę

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Mrowisko

3.     Martwić się tym, co mówią inni

Nigdy nie będziesz podobać się wszystkim wokół. Musisz przyjąć to za pewnik. Dopóki będziesz starać się zadowolić wszystkich, stracisz zarówno swoją indywidualność, jak i poczucie własnej wartości. Najważniejsze, że lubisz siebie. Ci ludzie, którym odpowiada twoja wyjątkowość, sami odnajdą i docenią Cię.

4.     Spędzasz dużo czasu przed ekranem komputera lub smartfona

Prawdziwe życie odbywa się poza ekranami gadżetów. W realnym życiu jest miejsce na prawdziwe emocje, które wywołują ludzie, sztuka, nauka, podróże, przygody. Możesz oczywiście zobaczyć ocean na ekranie smartfona. Natomiast możesz również pojechać nad ocean i nawet popływać w nim. Przecież to są zupełnie inne emocje! Jeśli nie zaczniesz żyć w realnym świecie, to za kolejne 30 lat będziesz żałować, że nigdy nie zobaczyłaś oceanu...

5.     Pijesz alkohol w dni powszednie

Po pierwsze, ludzie częściej nie piją alkoholu, jeżeli mają dobre życie. Odurzenie alkoholowe to sposób na ucieczkę od rzeczywistości do miejsca, w którym jest lepiej, łatwiej, przyjemniej. Ogólnie rzecz biorąc, alkohol szkodzi mózgowi i wątrobie, natomiast jeśli lubisz pic alkohol w środku tygodnia, zdecydowanie potrzebujesz pomocy. Ponadto alkohol ma zły wpływ na wydajność twojej pracy oraz samopoczucie.

6.     Śpisz do południa w weekendy

Leniuchować w łóżku jest oczywiście przyjemnie. Natomiast ten czas można poświęcić na coś bardziej pożytecznego: zająć się arteterapia, pójść do muzeum lub na wystawę, zorganizować filmowy maraton, aby obejrzeć najbardziej romantyczne komedie, lub w końcu poświęcić ten czas na seks ze swoim chłopakiem.

Photo by Timothy Dykes on Unsplash

7.     Unikasz kontaktów z fajnymi ludzmi

Oczywiście możesz być introwertykiem i czasami spędzać czas na samotności, a nie umawiać się z kimś na spotkanie, zwłaszcza poza domem. Natomiast kontakty z innymi ludźmi są potrzebne dla każdej osoby. Nie odwracaj się od swoich przyjaciół i bliskich, ponieważ oni naprawdę potrzebują cię, a ty – ich.

8.     Stawiasz sobie nieosiągalne cele, lecz zapominasz o codziennych radościach

Słowa Napoleona o tym, ze „wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”, nadal są aktualne. Wiec planuj swoje życie. Osiągaj trudne i niemożliwe cele. Jednak nie zapominaj o teraźniejszości, która składa się z małych radości. Musisz żyć i cieszyć się teraz, ponieważ nie będzie dla tego innego życia. Twoje cele nigdzie nie znikną, jeśli pójdziesz na spacer do parku i nakarmisz kaczki.

9.     Martwisz się, że nie wiesz wszystkiego

Nie ma ludzi, którzy rozumieliby i znaliby absolutnie wszystko na świecie. Życie jest zmienne, nauka dopiero się rozwija, człowiek też się uczy, zdobywając nowe doświadczenie i nową wiedzę. Jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj, nie bój się wyglądać głupio. Ten, kto zadaje pytania, wydaje się być osobą dążącą do wiedzy i zrozumienia, a nie ignorantem, który woli milczeć i na zawsze pozostać głupcem.