Nasze życie składa się nie tylko ze słonecznych oraz radosnych dni. Od czasu do czasu każdy z nas mierzy się z trudnościami i ma gorsze dni...

Życie składa się nie tylko ze słonecznych dni. Od czasu do czasu każdy z nas ma kłopoty i czuje się naprawdę kiepsko. Jednak bez tych trudnych chwil nie bylibyśmy w stanie docenić szczęśliwych chwil naszego życia, więc nie warto rozpaczać, gdy życie przynosi kolejna nieprzyjemną niespodziankę.

Nawet jeśli coś idzie nie tak, warto potraktować to jako cenną lekcję życia, która ma nas czegoś nauczyć. Przecież każdy z nas jest w stanie pokonać negatywne myślenie oraz zmienić swój sposób myślenia o 180 stopni.

Co dokladnie należy zrobić w tym celu?

Zasada jest prosta. Słynny psychiatra Viktor Frankl swego czasu wprowadził pojęcie „woli sensu”. Chodziło o to, że liczy się to, czego my oczekujemy od życia, ale czego życie oczekuje od nas. 

Przebywając w nazistowskim obozie koncentracyjnym Frankl był świadkiem tego, że ludzie mogą znaleźć sens dosłownie we wszystkim – nawet doświadczając nieludzkich cierpień. Swoje doświadczenie on wykorzystał do stworzenia własnej metody psychoterapii (logoterapii).

Popularne wiadomości teraz

Roksana Węgiel zaskakuje wszystkich szczegółami swojego ślubu. Zdradza nazwisko i suknię ślubną w niespotykany sposób

Paulina Smaszcz ujawnia prawdę o rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim. "Ja nie mam zgody"

Justyna Kowalczyk z synem w górach. Syn sportsmenki ma wielki talent . "Życie poza schematami"

Co łączy wdowę po Krzysztofie Krawczyku i jego menedżera. Prawda wyszła na jaw

Główny sens tej metody polega na tym, że warto postarać się zrozumieć znaczenie każdej chwili w życiu, niezależnie od tego, czy jest ona negatywna, neutralna czy pozytywna.

Oto są 4 słowa, które należy przypomnieć sobie, gdy przytłoczy was rozpacz:

Ja widzę sens w...”

Wypowiadając te słowa, spróbujcie znaleźć coś pozytywnego w tej sytuacji i wypowiedzieć sens, który znalazłyście, na głos lub w myślach. Bez względu na to, jak okropna wydaje się wam ta sytuacja, w każdej chwili życia zawsze można znaleźć przynajmniej ziarno pozytywu; jedyne, co wy musicie zrobić, to znaleźć go.

Te 4 słowa pomogą wam przetrwać trudny okres w życiu i zrozumieć, jaki plan przygotował dla was Wszechświat.

Ja widzę sens w
Ja widzę sens w

Musicie zadać sobie pytanie: dlaczego życie zmusza mnie do pokonania tych trudności?

Tak, czasami życie oczekuje, że Wy zaczniecie się smucić, opłakiwać stratę, umierać z rozpaczy, ale kiedy zdacie sobie sprawę, że nie cierpicie na próżno, wam będzie o wiele łatwiej znieść to cierpienie.

Znalezienie sensu często jest pierwszym krokiem do sukcesu. Ten krok pokazuje, w jaki sposób Wy możecie pokonać trudną sytuację życiową. Oczywiście ból nie zniknie natychmiast, ale nie o to chodzi. Sens daje nam poczucie komfortu i spokoju, choćby i na krótko.

Oczywiście, gdy człowiek ma na celu pokonać trudności, najlepiej jest zastosować kombinację różnych sposobów. To tylko jedna z wielu metod, która w połączeniu z innymi metodami pozwala poradzić sobie z każdym problemem. W końcu sens jest pokarmem dla ducha.