Znawcy i fascynaci fauny uważają, że nawet i roślinom można przypisać pewne cechy osobowości. Z tego względu, mozna doskonale dopasować ich charakterystykę do każdego ze znaków zodiaku.

Jesteś ciekawa, jaki kwiat pasuje Tobie? Sprawdźmy to!

BARAN 21 marzec – 19 kwiecień 

Osoby o tym znaku zodiaku są wytrwałe i silne. To świetni profesjonaliści w swoich dziedzinach. Potrawią całkowicie oddać się swojemu zadaniu. Dodatkowo, to też bardzo sympatyczne osoby o imprezowym zacięciu. Z tego względu rośliną, która pasuje do Barana to Aloes. Roslina przydatna, wytrwała, którą każdy lubi.

BYK 20 kwiecień – 20 maj

Popularne wiadomości teraz

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Michał, nareszcie jestem w ciąży”: krzyczał głośnik telefonu, a obok mnie siedziała moja żona

„Joanna została wyrzucona z domu przez swoją teściową, ponieważ myślała, że jej synowa nie urodziła chłopca od swojego syna: to był kompletny nonsens”

Po wejściu do nowego domu kobieta poszła do kuchni i włączyła czajnik. Nagle usłyszała czyjś głos: „Katarzyna, jesteś tam"

Byki to bardzo ciepłe osoby, którą lubią przebywać wśród ludzi. Uwielbiają rozmawiać, troszczyć się o innych, spotykać się ze znajomymi. To właśnie dlatego popularna ostatnio roślina Zamiokulkas pasuje do Byków idealnie. Tak jak Byki, rośliny te lubią towarzystwo, bowiem to kwiatki, które lubią mieć ciasno w doniczce.

BLIŹNIĘTA 21 maj – 20 czerwiec

Bliźnięta to bardzo miłe i sympatyczne osoby, które cechują się dobrą energią. To też świetni przyjaciele, którzy potrafią słuchać i obdarowywać trafnymi radami. W życiu są bardzo zaradni. Kalanchoe Blossfelda to idealna roślina pasująca Bliźniakom. Tak jak na osoby spod tego znaku - ludzie reagują z niezwykłą radością na urocze kwiatki tej rośliny.

RAK 21 czerwiec – 22 lipiec

Raki to pewne siebie i zdolne do poświęceń osoby, które doskonale wiedzą, czego chcą od życia. Są bezwględne i znają swoją wartość. Roślina, która dobrze ich cechuje to Dracena sandera - doniczkowiec o lśniących liściach, który mimo braku niezwykłych kwiatów, wydaje się niezwykle dumną rośliną, która robi na innych wrażenie.

LEW 23 lipiec – 22 sierpień

Lwy to bardzo ambitne i przyjazne osoby, które uwielbiają być w centrum uwagi.  Osoby spod tego znaku czują się najlepiej, gdy mogą się przed wieloma popisać swoją charyzmą i talentem. Rośliną pasującą do Lwów jest Monstera, która w ostatnich latach podbija serca ulubieńców roślin na całym świecie.

PANNA 23 sierpień – 22 wrzesień

Osoby spod tego znaku są dobrymi strategami, cenią spokój, łatwo się zamyślają i bywają łatwowierne. Oprócz tego sa bardzo wesołe i ludzie dobrze czują się w ich towarzystwie. Rośliną dopasowaną do Panny jest Bluszcz pospolity, który tak jak Panna bardzo łatwo przywiązuje się do innych. 

WAGA 23 wrzesień – 22 październik

Wagi to spokojne osoby, które dążą w życiu do uzyskania harmonii. Lubia spokój i relaks. Nie w głowie im szalone pomysły. To osoby, które stawiają sobie zdrowy rozsądek na pierwszym miejscu. Roślina, która pasuje do Wagi to Skrzydłokwiat, który nie dość, że jest piękny to też bardzo przydatny. Działa on bowiem jak naturalny filtr powietrza.

SKORPION 23 październik – 21 listopad

Skorpiony to ludzie o dużej zdolności do adaptacji. Są świetnymi uczniami, lubią słuchać i można na nich polegać. Zwykle są to też ludzie wrażliwi i dość często niepewni swoich wyborów, dlatego potrzebują szczerych i wspierających towarzyszy. Rośliną dopasowaną do Skorpiona jest Zielistka - roślina, która przetrwa w niemal każdych warunkach.

STRZELEC 22 listopad – 21 grudzień

Strzelce to osoby ceniące sobie wolność. Nie stronią jednak od zobowiązań, byleby dawały im na tyle dużo swobody by mieć czas dla siebie i swoich zamiłowań. Z ochotą podejmują się nowych rzeczy i są bardzo kreatywni. Wilczomlecz trójżebrowy idealnie pasuje do Strzelców. Jest oryginalny i wytrwały.

KOZIOROŻEC 22 grudnia – 19 stycznia

Koziorożce podchodzą do życia poważnie i zwykle mają suche poczucie humoru. Są pracowite, drobiazgowe i wytrwałe. To też zazwyczaj bardzo wylewne osoby. Rośliną pasującą do Koziorożców jest Dracena obrzeżona. To kwiat, który zwraca na siebie uwagę.

WODNIK 20 styczeń – 18 luty

Wodniki to bardzo otwarte osoby. Lubią poznawać nowe osoby i kultury. Cechuje je wysoka empatia, a także niebywałe poczucie humoru. Z nimi nigdy nie jest nudno! Pasującą rośliną do Wodnika jest Areka - urocza palma, której widok u każdego wywoła usmiech na twarzy.

RYBY 19 luty – 20 marzec

Ryby to marzyciele, którzy po równo spędzają czas w rzeczywistości i w niebieskich migdałach. Są osobami, w których obecności lubi się przebywać. Mają jednak bardzo mocne przekonania i potrafią być wyjątkowo uparci. Tak jak czasem trudno dogodzić Rybom, tak równie Storczyk falenopsis mają swoje humorki. To właśnie dlatego Rybom zawsze pięknie kwitną storczyki. Po prostu - sa bratnimi duszami!

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com