Zostałam więc sprzątaczką w jednej z firm. Wynagrodzenie było na średnim poziomie, więc nie narzekałam zbytnio. Ale ciężko było dostać się do miejsca pracy, codziennie musiałam jechać około godziny, aby tam dotrzeć i tyle samo z powrotem.

Droga była bardzo męcząca. Musiałam umyć 12 biur, korytarz i toalety na każdym piętrze. Ale potem zmieniło się nasze kierownictwo, a nowa firma postawiła własne warunki.

Teraz nie płacono nam za wakacje i nie dostawaliśmy pieniędzy za dni chorobowe. Z powodu tych warunków jedna ze sprzątaczek odmówiła pracy. Wraz z moją współpracownicą musiałyśmy przejąć jej obowiązki, choć nie otrzymałyśmy za to dodatkowego wynagrodzenia.

Mieliśmy więcej pracy, zaczęły mnie boleć plecy, a codzienne wdychanie środków czyszczących było niebezpieczne. Zaczęłam mieć alergię. I wtedy, całkiem przypadkiem, zobaczyłam ogłoszenie w aptece, że w sąsiednim budynku potrzebna jest sprzątaczka. Postanowiłam pójść i sprawdzić, jakie są warunki.

Wszystko mi się spodobało, więc od razu rzuciłam poprzednią pracę i przeniosłam się do nowego biura. Kiedy otrzymałam pierwszą pensję w nowym miejscu, po prostu się rozpłakałam. Ale nie dlatego, że miałam za mało pieniędzy czy byłam zmęczona.

Popularne wiadomości teraz

"Sami wymyślimy, jak wychowywać dzieci, wy już swoje wychowaliście: moja synowa nie rozumie, że wychowywanie dziecka to praca"

„Moja teściowa obwiniała swojego teścia za wszystkie swoje kłopoty, dopóki nie zdecydował się jej opuścić: życie dało jej nauczkę”

"Moja teściowa nie ma dość przypominania mi, jaką złą gospodynią jestem dla jej syna: „Nie można ci ufać z kotkiem”

„Mój mąż zostawił mnie w chwili, gdy dostałam mieszkanie po babci: ta reakcja dała mi do myślenia”

Wręcz przeciwnie, byłam bardzo szczęśliwa. W nowym miejscu płacono mi dwa razy więcej niż w poprzednim. Co więcej, myłam nie 12 biur, a tylko 8 małych pokoi. Mieli droższy i wysokiej jakości środki czystości, które nie powodowały u mnie alergii. Cieszyłam się, że mam taką pracę i wyrozumiały zespół.

Pisaliśmy również o: Moja 15-letnia córka zamknęła się w pokoju z chłopakiem, a ja postanowiłam dowiedzieć się, co robią. To, co usłyszałam, zaparło mi dech w piersiach

Może zainteresuje Cię to: Anna wiedziała, że każdej nocy jej mąż udawał się do swojej kochanki. Wymyśliwszy plan zemsty, bez wahania wprowadziła go w życie

Przypominamy o: Wychodząc z sali, w której odbywało się moje wesele, usłyszałam rozmowę moich bliskich przyjaciólek. I się zaczęło