Ostatnio Rafał Collins wypowiedział się po raz drugi na temat Tomasza Komendy, konsultanta ds. adaptacji społecznej zatrudnionego przez ich fundację.

W wywiadzie udzielonym "Faktowi" apeluje on o powstrzymanie się od pochopnych osądów i prosi o uszanowanie prywatności Komendy.

Fundacja Braci Collins została założona w celu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, w tym dzieciom pochodzącym z patologicznych rodzin lub wychowywanym w domach dziecka.

W ostatnim czasie fundacja rozszerzyła swoją działalność, aby pomagać również osobom, które mają trudności w adaptacji społecznej po opuszczeniu więzienia. W ramach tej inicjatywy zatrudniono Tomasza Komendę.

Komenda, który został uwolniony w maju 2018 roku po spędzeniu 18 lat w więzieniu za niesłuszne oskarżenie o zabójstwo 15-letniej Małgosi Kwiatkowskiej w 1999 roku, miał trudności z adaptacją do nowej rzeczywistości.

Popularne wiadomości teraz

Julia Wróblewska niespodziewanie pokazała wszystkim pozytywny wynik testu. Fani zaniemówili

Nowe fakty w sprawie Mateusza Murańskiego. Do dziś nie został pochowany

Agnieszka Chylińska ogłasza zakończenie niespodziewanego małżeństwa. Mąż ujawnia przyczyny

Stara matka napisała poruszający list do swoich dzieci. Tak przenikliwie, że aż boli

Jednak w ostatnich doniesieniach pojawiły się oskarżenia pod adresem Komendy o przemoc domową i zaniedbywanie swojego dziecka. Partnerka Komendy, Anna Walter, ujawniła te informacje i podziękowała Fundacji Braci Collins za pomoc w trudnych chwilach.

Rafał Collins w swoim ostatnim wystąpieniu apeluje o powściągliwość w osądzaniu Komendy i podkreśla, że nieznane są wszystkie okoliczności sytuacji, z którą obecnie się zmaga.

"Tomasz Komenda nie jest na dzień dzisiejszy już naszym współpracownikiem, gdyż jego sytuacja materialna pozwala mu cieszyć się życiem i każdą chwilą na wolności. Nie szukajmy dziury w całym. Jesteśmy cały czas w kontakcie, wszystko jest w porządku i bardzo proszę, żeby uszanować prywatność Tomka. Tylko na tym nam zależy. Jest to pierwsze i ostatnie oświadczenie z naszej strony. To piękna historia, która ma happy end i niech tak zostanie". 

Pisaliśmy również o: Wielkie uznanie dla Agnieszki Chylińskiej w programie "Dzień Dobry TVN". Gratulacje z całej Polski płyną do artystki. "Czyżby kolejna ciąża"

Może zainteresuje Cię to: Wzruszające spotkanie Marcina Hakiela i Macieja Kurzajewskiego na komunii córki. Co jedno spostrzeżenie ujawnia o ich relacjach

Przypominamy o: Kasia Cichopek i Marcin Hakiel w towarzystwie Kurzajewskiego i Dominiki na pierwszej komunii córki. Wspólne celebrowanie ważnego momentu