Ostatnio Rafał Collins wypowiedział się po raz drugi na temat Tomasza Komendy, konsultanta ds. adaptacji społecznej zatrudnionego przez ich fundację.

W wywiadzie udzielonym "Faktowi" apeluje on o powstrzymanie się od pochopnych osądów i prosi o uszanowanie prywatności Komendy.

Fundacja Braci Collins została założona w celu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, w tym dzieciom pochodzącym z patologicznych rodzin lub wychowywanym w domach dziecka.

W ostatnim czasie fundacja rozszerzyła swoją działalność, aby pomagać również osobom, które mają trudności w adaptacji społecznej po opuszczeniu więzienia. W ramach tej inicjatywy zatrudniono Tomasza Komendę.

Komenda, który został uwolniony w maju 2018 roku po spędzeniu 18 lat w więzieniu za niesłuszne oskarżenie o zabójstwo 15-letniej Małgosi Kwiatkowskiej w 1999 roku, miał trudności z adaptacją do nowej rzeczywistości.

Popularne wiadomości teraz

„Mojemu mężowi nie spodobał się mój pomysł zmiany i patrzy na młode dziewczyny: gdzie jest sprawiedliwość”

„Mój mąż zostawił mnie w chwili, gdy dostałam mieszkanie po babci: ta reakcja dała mi do myślenia”

„Mój mąż i ja żyliśmy w raczej niekomfortowych warunkach: my też tak żyliśmy, czy jesteście w jakiś sposób lepsi od nas”

"Według standardów mojego męża nie robię wystarczająco dużo dla jego córki. Dlaczego uważa, że w ogóle powinnam coś robić"

Jednak w ostatnich doniesieniach pojawiły się oskarżenia pod adresem Komendy o przemoc domową i zaniedbywanie swojego dziecka. Partnerka Komendy, Anna Walter, ujawniła te informacje i podziękowała Fundacji Braci Collins za pomoc w trudnych chwilach.

Rafał Collins w swoim ostatnim wystąpieniu apeluje o powściągliwość w osądzaniu Komendy i podkreśla, że nieznane są wszystkie okoliczności sytuacji, z którą obecnie się zmaga.

"Tomasz Komenda nie jest na dzień dzisiejszy już naszym współpracownikiem, gdyż jego sytuacja materialna pozwala mu cieszyć się życiem i każdą chwilą na wolności. Nie szukajmy dziury w całym. Jesteśmy cały czas w kontakcie, wszystko jest w porządku i bardzo proszę, żeby uszanować prywatność Tomka. Tylko na tym nam zależy. Jest to pierwsze i ostatnie oświadczenie z naszej strony. To piękna historia, która ma happy end i niech tak zostanie". 

Pisaliśmy również o: Wielkie uznanie dla Agnieszki Chylińskiej w programie "Dzień Dobry TVN". Gratulacje z całej Polski płyną do artystki. "Czyżby kolejna ciąża"

Może zainteresuje Cię to: Wzruszające spotkanie Marcina Hakiela i Macieja Kurzajewskiego na komunii córki. Co jedno spostrzeżenie ujawnia o ich relacjach

Przypominamy o: Kasia Cichopek i Marcin Hakiel w towarzystwie Kurzajewskiego i Dominiki na pierwszej komunii córki. Wspólne celebrowanie ważnego momentu