86-letni Ojciec Święty przeszedł zabieg usunięcia bolesnej przepukliny jamy brzusznej, będącej konsekwencją wcześniejszej operacji, podczas której wycięto fragment jelita.

Jak informuje profesor Sergio Alfieri, chirurg odpowiedzialny za operację, papież dobrze znosił trzygodzinny zabieg, a nie stwierdzono żadnych powikłań.

Jednak mimo to, Franciszek nadal pozostaje w szpitalu, co w przypadku takiej procedury jest rutynowym postępowaniem.

Profesor Alfieri tłumaczy, że standardowy czas rekonwalescencji po tego typu operacji wynosi od pięciu do siedmiu dni. Jednak ze względu na zaawansowany wiek Ojca Świętego, konieczne jest dłuższe monitorowanie i zapewnienie mu odpowiedniego czasu regeneracji.

Mimo to, papież powinien być w stanie prowadzić normalne życie i wrócić do podróży po świecie, w tym planowanej w sierpniu wizyty w Portugalii na Światowych Dniach Młodzieży.

Popularne wiadomości teraz

Maryla Rodowicz przeszła operację. Co się stało z gwiazdą

Nieustający szacunek. W jakim stanie obecnie jest miejsce spoczynku Barbary Borys-Damięckiej

Cała Polska pogrążona jest w żałobie. Nie żyje aktor z "Klanu", "Złotopolskich" i "M jak miłość"

Dramatyczne wydarzenie przerywa zdjęcia do "M jak miłość". Co się stało

W związku z operacją, wszystkie audiencje i spotkania zaplanowane do 18 czerwca zostały odwołane. Jednak nie zostało jeszcze potwierdzone, czy papież weźmie udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w najbliższym czasie.

Wszyscy wierni wyczekują dalszych doniesień na temat stanu zdrowia papieża Franciszka i życzą mu szybkiego powrotu do pełni sił. Modlitwy i wsparcie ze strony wiernych są dla Ojca Świętego niezwykle istotne w tym trudnym okresie rekonwalescencji. Bądźmy jednością w modlitwie o zdrowie i siłę dla naszego papieża.

Pisaliśmy również o: Andrzej Kosmala w ostrych słowach o występie syna Krzysztofa Krawczyka w Opolu. "Nie mój cyrk"

Może zainteresuje Cię to: Magdalena Narożna przekazała smutną wiadomość. „Staram się uśmiechać”

Przypominamy o: Paulina Smaszcz ujawnia prawdę o rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim. "Ja nie mam zgody"