Od kilku tygodni koronawirus wywołuje wiele emocji. Każdego dnia dowiadujemy się o nowych zakażonych i o osobach, których niestety nie udało się uratować.

Jak zapewniają lekarze, wszystkie osoby, które zmarły miały choroby współtowarzyszące.

Pierwszy pacjent z Polski, który miał koronawirusa już jest zdrowy. Dobra wiadomość dla każdego

Istnieje także wiele teorii o tym, jak skutecznie leczyć koronawirusa. Badacze pracują nad szczepionką, która ma skutecznie wspierać ludzki organizm przed zakażeniem.

Popularne wiadomości teraz

Paulina Smaszcz pokazała swoją imprezę, którą urządziła w taksówce."Ale czad"

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przygotowują się do ślubu i nie ukrywają tego. Aktorka szykuje się do założenia sukni ślubnej

Marcin Hakiel podzielił się dobrą wiadomością w mediach społecznościowych. Fani są zachwyceni takim obrotem spraw

Młodsza o 40 lat żona Marka Kondrata postawiła na swoim. Czarne chmury nad małżeństwem aktora

Pojawiają się także informacje dotyczące ibuprofenu w walce z COVID - 19. Stanowisko zajęła Światowa Organizacja Zdrowia.

Są już nowe prace badawcze, z których wynika, że stosowanie ibuprofenu wiąże się z wyższą umieralnością. Naukowcy starają się wyjaśnić sytuację. W razie wątpliwości radzimy stosować paracetamol zamiast ibuprofenu – powiedział rzecznik WHO Christian Lindmeier podczas rozmowy z dziennikarzami w Genewie. Lindmeier zaznaczył też, że jego słowa odnoszą się wyłącznie do przyjmowania tego środka bez zalecenia lekarza

Naukowcy jednak nie są zgodni. Wielu rekomenduje do walki z zakażeniem paracetamol.

Osobom, u których zdiagnozowano COVID-19, paracetamol rzeczywiście jest zalecany jako pierwsza linia leczenie gorączki i objawów bólowych związanych z występowaniem wirusa, ale ibuprofen to druga linia.

Póki co trwają badania dotyczące stosowania leków. Jednak o wszystkich przypadkach i wątpliwościach należy bezzwłocznie poinformować lekarza.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com