W związku z koronawirusem, który na dzisiaj stał problemem numer jeden, jeszcze 13 marca Komisja Europejska przeznaczyła 37 miliardów euro na państwa członkowskie UE, aby pomóc w zwalczaniu skutków epidemii COVID-19, w tym 7,5 miliarda dla Polski (więcej niż w jakimkolwiek innym państwie). Wszystko to jest przeznaczone dla lekarzy i szpitali, dla małych i dużych przedsiębiorstw. 

Nie żyje polski lekarz zakażony koronawirusem. Był wybitnym uczonym

Koronawirus w Polsce

Co proponuje polski rząd?

Przedsiębiorcy: działalność którego poważnie ucierpiała w wyniku epidemii i kwarantanny, państwo otrzyma fundusze na jednorazową wypłatę wynagrodzeń swoim pracownikom - do 40% średniej pensji w kraju za każdego pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin. Co chodzi o osób pracującyh o umowę złecenia, umowa o dzieło, każdy z nich otrzyma 80% płacy minimalnej. Krótko mówić, każdy pracownik otrzyma wypłatę w wysokości 2000 złotych (440 euro). Także przedsiębiorcy może wziąć sobie kredytowy urlop w bankach, to znaczy, że termin składania deklaracji podatkowych zostanie przesunięty z końca kwietnia na koniec czerwca.

Koronawirus

Popularne wiadomości teraz

Marta Manowska i Rafał Brzozowski są parą? Nie ma wątpliwości

Podobna do taty czy mamy? Aktorka Tamara Arciuch pokazała swoją córkę

Syn Jarosława Bieniuka rośnie jak na drożdżach: mały Kazimierz zachwyca każdego Polaka

Kenza Zouiten to kobieta, która ma najprzystojniejszego męża na świecie. Tak uważają jej fanki

Rodzice z dziećmi: rodzice, które musieli pozostać ze swoimi dziećmi w domu, otrzymają niewielki zasiłek opiekuńczy bez żadnego problemu. Ale chodzi to tyko o dzieci, które mają mniej niż 8 lat i które nie mogą pozostać bez swoich rodziców sami.

Modlitwa pod czas epidemii. Obecnie ona bardzo przydatna

Tak samo szpitale otrzymają 8 miliardów złotych (około 1,8 miliarda euro). Środki te zostaną przeznaczone na zakup kombinezonów ochronnych, masek, a także sprzętu niezbędnego do leczenia i utrzymania życia pacjentów z koronawirusem.

Ten pakiet inicjatyw rządowych powinien dać Polakom nadzieję, że wkrótce sytuacja się poprawi - powiedział Mateusz Morawiecki. 

Poza tym, Organ ochrony praw konsumentów dopilnuje, aby sieci handlowe nie podniosły cen podstawowych towarów podczas epidemii. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana