Na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Lukasz Szumowski poinformowali Polaków o kolejnych ograniczeniach, które pojawią się w naszym życiu od jutra tj. 1 kwietnia.

Wszystkie działania mają za zadanie powstrzymać szerzącą się pandemie koronawirusem.

Lista jest bardzo długa. Wszystkim jednak zależy na tym, aby jak najszybciej opanować sytuacje w kraju i na świecie. Premier i minister wyrazili swoje zaniepokojenie i prośbę, aby naprawdę zostać w domu. Tylko to może nas uratować. Poki co na koronawirusa nie ma skutecznego lekarstwa, ani szczepionki. Tylko pozostanie w domu jest skuteczna metoda!!

Sprawdź, co musisz wiedzieć, co wolno, a czego nie!

Popularne wiadomości teraz

Augustin Egurrola pokazał swojego dwuletniego syna. Oscar rośnie jak na drożdżach. Do kogo jest podobny

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

Paulina Smaszcz rozgadała się o nowym partnerze. Reakcja Kurzajewskiego na nowy związek byłej była błyskawiczna

Czy żona Edwarda Cieślaka jest w ciąży? Suknia Anny Cieślak mówi sama za siebie

Osoby poniżej 18. roku życia będą mogły poruszać się po dworze tylko z dorosłym.  Spacery w pojedynkę, a w sklepie trzech klientów na jedną kasę  Ograniczenia dostępu do parków, bulwarów, skwerów i innych miejsc rekreacji  Zakaz korzystania z rowerów miejskich - Zamknięcie wszystkich punktów kosmetycznych, fryzjerskich, salonów tatuaży itp. Sklepy przez dwie godziny dziennie (10:00-12:00) dostępne tylko dla seniorów  W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane  Dwie osoby na jedno okienko w placówkach pocztowych  Obowiązek nakładanie rękawiczek ochronnych w sklepach  Zostaje wprowadzona rozszerzona kwarantanna, m.in. dla - Polaków powracających do kraju  Odwołane zostają zabiegi rehabilitacyjne, które nie są niezbędne ze względu na stan zdrowia  Kary od 5 do 30 tysięcy złotych, bądź nawet ograniczenie wolności za łamanie przepisów, Zmiany w zakładach pracy: Wyposażenie pracowników w środki higieny osobistej i środki do dezynfekcji  Zachowanie niezbędnego dystansu między pracownikami Hotele i miejsca noclegowe zostają zamknięte, poza miejscami, gdzie jest organizowana kwarantanna Obowiązkowa dezynfekcja przedmiotów dotykanych przez klientów (dot. również terminali płatniczych, po każdym indywidualnym kliencie (obowiązuje również stacje benzynowe)

Wszystkie działania mają za zadanie powstrzymać szerzącą się pandemie koronawirusem.

#zostanwdomu to teraz jedyna metoda by powstrzymać koronawirusa. Bądź odpowiedzialny za siebie i innych

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com