Szef WOŚP Jurek Owsiak wziął udział w prosteście kobiet w Warszawie, który odbył się w stolicy. Kiedy dowiedział się o ukaraniu mandatem dwóch młodych kobiet przez policję postanowaił zareagować. Zdarzenie opisał jeden z portali informacyjnych, który dostał nagranie od czytelników. Po tym co zobaczył Jerzy Owsiak nie krył swojego niezadowolenia, a wręcz oburzenia.

Sto złotych wziąłeś od dwóch dziewczynek? Sto złotych wziąłeś? Stówę wziąłeś za to, że stały? Są w wieku moich wnuczek

Małgorzata Trzaskowska zatrzymana przez policję. Co się stało?

Owsiak odniósł się do całej sytuacji na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Jaki powód dały dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu osobistego do zatrzymania , a następnie wystawienia mandatu? Wiedziały o tym i dopytywały, czy ten mandat muszą otrzymać. Jedna z nich z pudełkiem ciastek, nie miały ze sobą żadnych symboli, żadnych tablic, żadnych flag, nawet żadnych znaczków, czegokolwiek. Stały wraz z grupą protestujących, których policja zatrzymała kordonem

Popularne wiadomości teraz

Paulina Smaszcz drwi z pozwu Kasi Cichopek i wymienia ikony rodziny jako swoich świadków. "Pani Katarzyno, gratuluję świadków"

Dramatyczne doświadczenia Pauliny Smaszcz i jej synów. "Myślisz, że mają w ogóle siłę do tego"

Wzruszający napis na miejscu spoczynku Agaty Mróz. Spoczywa obok ukochanego Taty. "Bóg tak chciał"

Sekret Marcina Hakiela wreszcie odkryty. Co ukrywał przed wszystkimi

Są niewiele starsze od mojej wnuczki. Czy wyglądają na mocarzy? Czy wyglądają na awangardę tego strajku? Czy wyglądają na te, które emanują największą energią w tym proteście? Czy nie jest Wam wstyd, tu w tym momencie, teraz, jeszcze egzekwować mandat w wysokości 100zł od każdej z nich?

Szef WOŚP podkreśla, że starał się uzyskać odpowiedź od policjantów dlaczego ukarali kobiety. Nistety Ci odpowiedzieli milczeniem. Dodał,że przedstawił się funkcjonariuszom i informował, że może być świadiem w tej sprawie. Podziękował również funkcjonariuszom , którzy dbali o bezpieczeństwo na proteście.

Co sądzicie o postawie Jerzego Owsiaka?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com