Szef WOŚP Jurek Owsiak wziął udział w prosteście kobiet w Warszawie, który odbył się w stolicy. Kiedy dowiedział się o ukaraniu mandatem dwóch młodych kobiet przez policję postanowaił zareagować. Zdarzenie opisał jeden z portali informacyjnych, który dostał nagranie od czytelników. Po tym co zobaczył Jerzy Owsiak nie krył swojego niezadowolenia, a wręcz oburzenia.

Sto złotych wziąłeś od dwóch dziewczynek? Sto złotych wziąłeś? Stówę wziąłeś za to, że stały? Są w wieku moich wnuczek

Małgorzata Trzaskowska zatrzymana przez policję. Co się stało?

Owsiak odniósł się do całej sytuacji na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Jaki powód dały dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu osobistego do zatrzymania , a następnie wystawienia mandatu? Wiedziały o tym i dopytywały, czy ten mandat muszą otrzymać. Jedna z nich z pudełkiem ciastek, nie miały ze sobą żadnych symboli, żadnych tablic, żadnych flag, nawet żadnych znaczków, czegokolwiek. Stały wraz z grupą protestujących, których policja zatrzymała kordonem

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Rewelacyjnie prosty przepis na makowiec jak u babci

Tradycyjny polski miodownik. Sprawdzony przepis

Są niewiele starsze od mojej wnuczki. Czy wyglądają na mocarzy? Czy wyglądają na awangardę tego strajku? Czy wyglądają na te, które emanują największą energią w tym proteście? Czy nie jest Wam wstyd, tu w tym momencie, teraz, jeszcze egzekwować mandat w wysokości 100zł od każdej z nich?

Szef WOŚP podkreśla, że starał się uzyskać odpowiedź od policjantów dlaczego ukarali kobiety. Nistety Ci odpowiedzieli milczeniem. Dodał,że przedstawił się funkcjonariuszom i informował, że może być świadiem w tej sprawie. Podziękował również funkcjonariuszom , którzy dbali o bezpieczeństwo na proteście.

Co sądzicie o postawie Jerzego Owsiaka?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com