14 grudnia -  jest 348. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 17 dni. W ten dzień imieniny obchodzą: Agnellus, Arseniusz, Bertold, Druzus, Eutropia, Gorzysław, Heron, Izydor, Jan, Nahum, Nikazjuz, Nikazy, Noemi, Pompejusz, Sławobor, Teodor, Wenancjusz, Wenanty, Wiator i Zozym.

14 stycznia Stary Nowy Rok

Dzisiaj jest Stary Nowy Rok według chrześcijaństwa. Stary Nowy Rok to rzadkie zjawisko historyczne, dodatkowe święto, które okazało się w wyniku zmiany kalendarza. Z powodu tej rozbieżności w kalendarzach świętujemy dwa „nowe lata” - zgodnie ze starym i nowym stylem. Dlatego w nocy z 13 na 14 stycznia każdy może sobie pozwolić na „świętowanie” swoich ulubionych wakacji. Rzeczywiście, dla wielu wierzących Stary Nowy Rok ma szczególne znaczenie, ponieważ mogą świętować go z głębi serca dopiero po zakończeniu Wielkiego Postu.

Magda Gessler została źle potraktowana przed kamerami

Co ciekawe, różnica między kalendarzami juliańskim i gregoriańskim wzrasta z każdym stuleciem, gdy liczba setek rocznie od Bożego Narodzenia nie jest wielokrotnością czterech, na jeden dzień. Dlatego od 1 marca 2100 r. Różnica ta wyniesie 14 dni. A od 2101 roku Boże Narodzenie i Stary Nowy Rok będą obchodzone dzień później.

Popularne wiadomości teraz

Nowe restrykcje w Polsce. Zaczynamy kolejny lockdown

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Rewelacyjnie prosty przepis na makowiec jak u babci

14 stycznia jaki jest dzień?

Taki kraj, jako Polska nie do końca obchodzi takie święto. Dla polaków istnieje tylko Sylwester, moment, kiedy spotykamy nadejście Nowego Roku.

Wojciech Szczęsny pochwalił się kolosalną kwotą wpłaconą na WOŚP: „Dla mnie i Mariny to najlepiej wydane pieniążki”

 Stary Nowy Rok dzień, kiedy możemy przypomnieć wszystkie te przyjemne rzeczy ze starego roku, które się zdarzyli w naszym życiu. Przeanalizować co takiego nie dobrego i nie prawidlowego robiliśmy w starym roku, i oczywiście nie popełniać tego w nowym. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com