Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie nie wygląda najlepiej. Z dnia na dzień pobijane są rekordy zakażeń. Wiele szpitali w naszym kraju jest niewydolnych. Mimo chęci brakuje im miejsc, nie mówiąc już o personelu, którego jest za mało.

Narażony jest każdy, jednak nie od dziś wiadomo, że w najgorszym położeniu są osoby z chorobami współistniejącymi, takimi jak nadciśnienie tętnicze, choroby płuc czy cukrzyca. Jednak mało kto mówi o tym, że osoby chorujące na powyższe choroby to często ludzie z nadwagą. 

Zespół naukowców z Uniwersytetu Północnej Karoliny przeanalizował 75 badań z całego świata, obejmujących prawie 400 tys. przypadków. Okazało się, że pacjenci otyli, którzy zachorowali na COVID-19 dwukrotnie częściej byli hospitalizowani, a prawdopodobieństwo, że trafią na oddział intensywnej terapii medycznej rosło w ich przypadku o 74 proc. Ponadto byli też bardziej narażeni na śmierć.

Nie pozostało nam więc nic innego, jak nawoływać do prowadzenia zdrowego stylu życia, bo jak widać teraz opłaca się to podwójnie. Każdy z nas chce być zdrowy i pełny sił. Dbajmy o siebie także pod kątem hipotetycznej walki naszego organizmu. Nasza kondycja ma na to wpływ.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com

Popularne wiadomości teraz

Zdzieranie kuponów i bieda. Wyznania Rusin o trudnych czasach po rozwodzie z Lisem

Ogromne zmiany w rodzinie Lewandowskich. Anna i Robert podejmują kluczową decyzję dotyczącą dzieci

Marcin Hakiel przekracza granice. Zdradza intymne szczegóły małżeństwa z Cichopek. Czego żałuje

Michał Wiśniewski stracił dom. Wokalista wydał głośne oświadczenie. "Jest miejsce na rozwód"