Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie nie wygląda najlepiej. Z dnia na dzień pobijane są rekordy zakażeń. Wiele szpitali w naszym kraju jest niewydolnych. Mimo chęci brakuje im miejsc, nie mówiąc już o personelu, którego jest za mało.

Narażony jest każdy, jednak nie od dziś wiadomo, że w najgorszym położeniu są osoby z chorobami współistniejącymi, takimi jak nadciśnienie tętnicze, choroby płuc czy cukrzyca. Jednak mało kto mówi o tym, że osoby chorujące na powyższe choroby to często ludzie z nadwagą. 

Zespół naukowców z Uniwersytetu Północnej Karoliny przeanalizował 75 badań z całego świata, obejmujących prawie 400 tys. przypadków. Okazało się, że pacjenci otyli, którzy zachorowali na COVID-19 dwukrotnie częściej byli hospitalizowani, a prawdopodobieństwo, że trafią na oddział intensywnej terapii medycznej rosło w ich przypadku o 74 proc. Ponadto byli też bardziej narażeni na śmierć.

Nie pozostało nam więc nic innego, jak nawoływać do prowadzenia zdrowego stylu życia, bo jak widać teraz opłaca się to podwójnie. Każdy z nas chce być zdrowy i pełny sił. Dbajmy o siebie także pod kątem hipotetycznej walki naszego organizmu. Nasza kondycja ma na to wpływ.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com

Popularne wiadomości teraz

Para nowożeńców patrzyła na siebie wzruszająco, stojąc w urzędzie stanu cywilnego. Kilka łez spłynęło po policzkach panny młodej, ale nie ze szczęścia

"Pewnego razu mężczyzna zasugerował, aby jego żona zamieszkała osobno. Był szczęśliwy, że może zacząć żyć sam, ale coś nie poszło tak, jak planował"

„Mojemu mężowi nie spodobał się mój pomysł zmiany i patrzy na młode dziewczyny: gdzie jest sprawiedliwość”

„Były mąż miał nową kochankę, a ona natychmiast postawiła mu ultimatum: nie rozumiem, dlaczego muszę zrezygnować z jego nazwiska”