Aby czuć się aktywną i mieć dużo energii, codziennie rano robię kilka prostych ćwiczeń. Na początku mój mąż w ogóle nie rozumiał, po co ja to robię, ponieważ kiedy zaczęłam uprawiać sport, miałam już 60 lat. Jednak minęło trochę czasu i on zauważył pierwsze zmiany, które mi się przydarzyły. Powiedział, że stała się bardziej aktywna, wesoła i energiczna, jakby była o dziesięć lat młodsza.

Przede wszystkim chcę zaznaczyć, że te ćwiczenia wykonuję tylko dla siebie, dlatego, zanim zaczniecie je robić, radzę najpierw skonsultować się ze specjalistą.

Wydaje mi się, że akurat te 4 ćwiczenia pomogły mi pozbawić się wielu problem zdrowotnych, które nie są rzadkością w moim wieku. Ruch to zdrowie! Tym bardziej w przypadku starszych osób! Przejdźmy więc do ćwiczeń.

1.     Przyciąganie kolan do klatki piersiowej

Usiądź na zwykłym krześle z oparciem. Zegnij kolano jednej nogi i pociągnij ją w kierunku klatki piersiowej. Trzymaj go obiema rękami przez dwie sekundy. Następnie opuść nogę i powtórz to samo z drugą nogą. Należy powtórzyć to ćwiczenie od 8 do 12 razy. Akurat to ćwiczenie pomogło mi pozbyć się brzuszka. Wszystko jest bardzo proste, najważniejsze jest nie leniuchować.

2.     Skręty tułowia

Stań prosto oraz rozstaw stopy na szerokość barków. Połóż ręce na talii i obróć stopy do wewnątrz. Obróć tułowie dwukrotnie w prawo i w lewo. Powtórz 6-8 razy. Bardzo łatwe ćwiczenie, które najbardziej lubię. Rezultat was na pewno mile zaskoczy.

Popularne wiadomości teraz

Rewelacyjnie smaczny i banalnie prosty przepis na piernik

Ananasy z cukinii: nie da się odróżnić od prawdziwych!

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Photo by Luis Machado on Unsplash

3.     Zaciskanie dłoni w pięści i rozluźnianie

Usiądź na krześle i wyciągnij ręce przed siebie. Musisz poruszać tylko dłońmi! Zaciśnij je w pięści i rozluźnij. Musisz zrobić to trzy razy. Następnie dodaj prędkość i jeszcze trzy razy. Następnie zwiększ tempo i zrób to dwukrotnie, natomiast siła powinna być maksymalna. Ćwiczenie jest również proste, ale bardzo skuteczne. To ćwiczenie poprawia krążenie krwi, co bardzo pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia.

4.     Rozciąganie szyi

Stopy rozstawione na szerokość ramion, ręce są na talii. Po kolei przechyl głowę w lewo, w prawo i w dół. Musisz wykonywać to ćwiczenie tylko w takiej kolejności, od 5 do 7 razy. Lepiej nie odchylać się do tyłu. To ćwiczenie pomoże Ci się zrelaksować.