To wiadomość, która nie może nie wywołać łez. Bardzo często nie doceniamy tego, co robią dla nas nasi rodzice. Są zawsze obok nas od momentu naszego narodzenia, zawsze cierpliwi. Uczą nas nie tylko drobiazgów, ale także tego, jak przezwyciężać trudności w życiu.

Kiedy osiągają pewien wiek, potrzebują opieki, której my potrzebowaliśmy, będąc dziećmi.

Czasami sami wybieramy, że łatwiej jest oddać naszych rodziców do specjalnych domów opieki – czy to z braku czasu, czy dlatego, że jest to najprostsza droga. Ale w rzeczywistości, dla starszych rodziców, jest to prawdziwa męka.

youtube.com

Ta historia opowiada o jednej rodzinie, która składała się z ojca, matki i syna. Po śmierci ojca, syn postanowił oddać matkę do domu opieki.

Popularne wiadomości teraz

„Synowe się postarały. No cóż, postanowiłam odpłacić im tym samym. Na Dzień Matki podarowałam im obu użyteczny prezent – miskę”

„Dwa lata temu pojechałam na pracę i poznałam tam starszego ode mnie mężczyznę. Teraz oczekujemy dziecka, ale co powiedzą moje i jego dzieci”

„Jesteś tu nikim. Boję się, wpuszczać cię na próg, nie wiem, co robiłaś przez te 15 lat we Włoszech": trudno uwierzyć, że tak mówi moja matka"

„Straciłem rodzinę przez przeklęty test DNA. Co musiałem myśleć, kiedy mój syn w ogóle nie podobny do mnie”

Powodem tego (według jego słów) był brak czasu i cierpliwości. Po wysłaniu matki do domu opieki, syn rzadko ją odwiedzał.

youtube.com

Pewnego razu zadzwonili do niego i powiedzieli, że jego matka jest bardzo chora i umiera. W rozpaczy syn pośpieszył do domu opieki. Próbował dowiedzieć się, czy może coś dla niej zrobić, na co matka mu odpowiedziała:

„Chcę, żebyś zainstalował wentylatory w domu opieki, ponieważ ich tutaj nie ma. Ponadto, kup nowe lodówki, żeby jedzenie się nie psuło. Bardzo często przez te lata chodziłam spać, nie jedząc nic.”

youtube.com

To prośba bardzo zaskoczyła syna, i zapytał matki, dlaczego tak długo czekała, żeby mu to powiedzieć. Matka spojrzała na syna i smutno odpowiedziała:

„Synku, udało mi się przyzwyczaić do głodu i upału. To nie jest takie straszne. Czego naprawdę się boję, to tego, że do tego nie przyzwyczaisz się ty, kiedy twoje dzieci oddadzą cię do miejsca podobnego do tego ...”

youtube.com

Proszę, podzielcie się tym artykułem, aby nauczyć ludzi doceniać swoich bliskich.

Co o tym sądzicie?