Święta to nie tylko czas wspanialej zabawy, ale także wypadków, które zdarzają się przez cały sezon zimowy. W przypływie radości ludzie zapominają o niebezpieczeństwach kryjących się za petardami, girlandami i innymi symbolami świat. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się o głównych „świątecznych” zagrożeniach.

Pięć “świątecznych” niebezpieczeństw
Pięć “świątecznych” niebezpieczeństw

Girlanda dla dzieci oraz zwierząt

Ta dekoracja świąteczna przyciąga wzrok nie tylko dorosłych, ale także dzieci oraz zwierzaków. Jest jaskrawa, piękna, a zdaniem dzieci i zwierząt może być także pyszna. Jeśli, siedząc przy świątecznym stole, stracisz czujność nawet na kilka minut, twoi domownicy mogą zjeść ta piękna dekoracje i wtedy na pewno spędzicie święta już w szpitalu.

Tanie girlandy świetlne

Trudno wyobrazić sobie święta bez tych przepięknych dekoracji. Jednak większość sprzedawanych girland jest produkowana w fabrykach, w których nikt nie przestrzega standardów jakości i bezpieczeństwa. Dlatego w żadnym wypadku nie zapominaj wyłączać te girlandy, kiedy opuszczasz mieszkanie, aby nie doszło do pożaru.

Fajerwerki

W Sylwestra prawie w każdym polskim mieście na niebie błyszczą przepiękne fajerwerki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że odpalanie fajerwerków jest bardzo niebezpieczną zabawą. Przecież fajerwerki mogą spaść i stać się przyczyną prawdziwej tragedii. Dlatego nie zapomnij zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, jeśli odważysz się jednak odpalić fajerwerki w sylwestrową noc.

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Rewelacyjnie smaczny i banalnie prosty przepis na piernik

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Pięć “świątecznych” niebezpieczeństw
Pięć “świątecznych” niebezpieczeństw

Tanie petardy

Petardy często są produkowane w fabrykach, w których pracownicy nie myślą o tym, w jaki sposób klienci będą ich używać. Dlatego tanie petardy mogą zostać bardzo niebezpiecznymi zabawkami. Przecież nieraz odpalenie petard kończyło oparzeniami skóry i dłoni.

Choinki kupione od kłusowników

Takie drzewa najczęściej pochodzą z nieznanych miejsc, więc historia ich pochodzenia jest tajemnicą spowitą mrokiem. Warto bardzo ostrożnie wybierać choinkę, aby nie dostać tej, która została ścięta nie wiadomo gdzie.