Dawid Kubacki, jak wiadomo, zakończył sezon wcześniej z powodu choroby żony. Jego koledzy pamiętają jednak, że odszedł dla dobra rodziny i postanowili go wspierać.

Oto co sportowiec powiedział na początku choroby Marty.

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – napisał.

Następnie, po tygodniu ciszy, pojawiła się nowa wiadomość dla fanów, którym zależało.

Popularne wiadomości teraz

Mężczyzna poślubił dziewczynę i wychował jej dziecko. Wiele lat później ich córka postanowiła poznać własnego ojca

„Przez pięć lat myślałam, że mój mąż już nie żyje, ale pewnego dnia prawda wyszła na jaw: dlaczego nie zauważyłam tego wcześniej"

Żona zdała sobie sprawę ze wszystkiego, gdy przekroczyła próg domu i odkryła, że brakuje jej futra: „Maciej, jak mogłeś”

„Mój syn w ogóle nie był do mnie podobny, więc zmusiłem moją żonę do wykonania testu na ojcostwo: dobrze, że to zrobiliśmy”

Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia – rozwinął.

A kilka dni temu pojawiła się niespodziewana informacja od Rafała Kota z Polskiego Związku Narciarskiego.

Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem – powiedział, dodając: – Wszyscy trzymamy kciuki, wspieramy Dawida i jego żonę Martę, jesteśmy z nimi razem. Oby odnieśli swój prywatny sukces i oby wszystko skończyło się dobrze.

Później, podczas oficjalnych uroczystości, wiadomość od całej drużyny kolegów Dawida Kubackiego opublikował dziennikarz Kamil Wolnicki.

Tradycyjne party w Planicy już wystartowało. A skoczkowie wciąż też myślami przy Marcie i Dawidzie Kubackich – napisał na Twitterze wysłannik Przeglądu Sportowego.

Cała rodzina skoków narciarskich nie zapomniała, ale pamięta i kibicuje Marcie.

Tradycyjne party w Planicy już wystartowało 😎 A skoczkowie wciąż też myślami przy Marcie i Dawidzie Kubackich 😃#skijumpingfamily pic.twitter.com/v7mqsTQSLQ — Kamil Wolnicki (@KamilWolnicki) April 1, 2023

Pisaliśmy również o: Prorocze słowa ojca Roberta Lewandowskiego o jego przyszłości. Krzysztof Lewandowski musiał coś wiedzieć

Może zainteresuje Cię to: Justyna Żyła i jej nowy ukochany mają ze sobą wiele wspólnego. "Przez żołądek do serca"

Przypominamy o: Marcelina Ziętek i Piotrem Żyłą będą mieli nowe gniazdko. Aktorka pochwaliła się postępem prac remontowych