Dawid Kubacki, jak wiadomo, zakończył sezon wcześniej z powodu choroby żony. Jego koledzy pamiętają jednak, że odszedł dla dobra rodziny i postanowili go wspierać.

Oto co sportowiec powiedział na początku choroby Marty.

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – napisał.

Następnie, po tygodniu ciszy, pojawiła się nowa wiadomość dla fanów, którym zależało.

Popularne wiadomości teraz

Maciej Kurzajewski zaskakuje Kasię Cichopek luksusami. Chyba nieźle się rozrzutkował. Ten gadżet wzbudza sensację

Dramatyczne omdlenie Małgorzaty Foremniak. Lekarz nie wytrzymał "Pani jest nienormalna"

Psycholog wyjawił skrywaną prawdę o związku Hakiela i Kurzajewskiego. Nie pozostawiła złudzeń

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia – rozwinął.

A kilka dni temu pojawiła się niespodziewana informacja od Rafała Kota z Polskiego Związku Narciarskiego.

Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem – powiedział, dodając: – Wszyscy trzymamy kciuki, wspieramy Dawida i jego żonę Martę, jesteśmy z nimi razem. Oby odnieśli swój prywatny sukces i oby wszystko skończyło się dobrze.

Później, podczas oficjalnych uroczystości, wiadomość od całej drużyny kolegów Dawida Kubackiego opublikował dziennikarz Kamil Wolnicki.

Tradycyjne party w Planicy już wystartowało. A skoczkowie wciąż też myślami przy Marcie i Dawidzie Kubackich – napisał na Twitterze wysłannik Przeglądu Sportowego.

Cała rodzina skoków narciarskich nie zapomniała, ale pamięta i kibicuje Marcie.

Tradycyjne party w Planicy już wystartowało 😎 A skoczkowie wciąż też myślami przy Marcie i Dawidzie Kubackich 😃#skijumpingfamily pic.twitter.com/v7mqsTQSLQ — Kamil Wolnicki (@KamilWolnicki) April 1, 2023

Pisaliśmy również o: Prorocze słowa ojca Roberta Lewandowskiego o jego przyszłości. Krzysztof Lewandowski musiał coś wiedzieć

Może zainteresuje Cię to: Justyna Żyła i jej nowy ukochany mają ze sobą wiele wspólnego. "Przez żołądek do serca"

Przypominamy o: Marcelina Ziętek i Piotrem Żyłą będą mieli nowe gniazdko. Aktorka pochwaliła się postępem prac remontowych