Gdy miał zaledwie 9 lat, zmarła jego mama, co było dla niego ogromnym ciosem. W takiej sytuacji, z pomocą przyszedł mu starszy brat — Edmund Wojtyła. Niestety, los był okrutny dla tej rodziny, a gdy Jan Paweł II miał 12 lat, jego brat zmarł w wieku zaledwie 26 lat.

Kim był Edmund Wojtyła, tajemniczy brat Jana Pawła II? To człowiek, który odegrał w życiu swojego młodszego brata ważną rolę, a który, jak wiele wskazuje, miał ogromny wpływ na jego późniejsze życie.

Edmund był mentorem i opiekunem dla małego Karola, który był mu bardzo wdzięczny za to, co dla niego zrobił.

Edmund Wojtyła był lekarzem, który zmarł, oddając życie dla pacjentki, u której stwierdzono szkarlatynę. To wydarzenie na zawsze wpłynęło na życie Jana Pawła II i stało się inspiracją dla jego późniejszej działalności. Edmund Wojtyła był człowiekiem wierzącym, który swoje poświęcenie wynikało z chrześcijańskiej wiary.

Relacje Karola Wojtyły z bratem Edmundem były bardzo bliskie. Straszy z braci wprowadził swojego młodszego brata w świat teatru i gór. To on zaszczepił w nim miłość do gór, zabierając go na pierwszą wspinaczkę w Tatry.

Popularne wiadomości teraz

Marcin Hakiel przekracza granice. Zdradza intymne szczegóły małżeństwa z Cichopek. Czego żałuje

Michał Wiśniewski stracił dom. Wokalista wydał głośne oświadczenie. "Jest miejsce na rozwód"

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

Jan Paweł II do końca swojego pontyfikatu trzymał szczególną pamiątkę po bracie — jego sprzęt medyczny. Na biurku papieża w watykańskim apartamencie papieskim leżał stetoskop Edmunda Wojtyły z bielskiego szpitala.

Pogrzeb Edmunda Wojtyły odbył się w Bielsku-Białej i zgromadził tłumy ludzi. Ciało lekarza zostało przeniesione do rodzinnego grobowca w Krakowie. Dziś mało kto pamięta o Edmundzie Wojtyle, a przecież był to człowiek, który odegrał ważną rolę w życiu jednego z najważniejszych Papieży w historii Kościoła katolickiego.

Dlaczego o bracie Jana Pawła II tak mało się mówi? To pytanie, które wielu z nas zadaje sobie dzisiaj. Może to być spowodowane faktem, że Edmund Wojtyła zmarł bardzo młodo, a jego kariera medyczna nie zdążyła się rozwinąć.

Pisaliśmy również o: Justyna Żyła, kim są jej rodzice? Prawda w końcu wyszła na jaw

Może zainteresuje Cię to: Co stało się z Bohunem z "Ogniem i Mieczem"? Jak zmienił się Aleksander Domogarow po latach

Przypominamy o: Ewa Bilan-Stoch odkrywa tajemnice swojego życia prywatnego. Musiała zrezygnować ze swojej pasji