Kiedy w grudniu Polskę obiegła wiadomość, że do szpitala na oddział neurochirurgiczny trafił aktor Paweł Królikowski, cały kraj zadrżał. Trzymało za niego kciuki masa osób. Nie brakowało też tych, którzy modlili się za uwielbianego aktora.

Niestety, problemy zdrowotne powróciły do aktora, u którego w 2015 roku zdiagnozowano tętniaka mózgu. Przeszedł wtedy trudną operację, ale powiodła się ona i rehabilitacja pozwoliła Królikowskiemu powrócić do dobrej kondycji.

Jednak od czasu, gdy artysta trafił do szpitala w grudniu, jego stan nie poprawiał się mimo kolejnej operacji. Niestety, dzisiaj 27. lutego aktor zmarł w wyniku powikłań pooperacyjnych.

Wzruszające nagranie ojca chorej dziewczynki, które wstrząsnęło Polakami

Paweł Królikowski - kariera

Cała polska społeczność żegna z żalem wspaniałego aktora, który zyskał popularność dzięki kultowej roli Kusego w serialu Ranczo. Był też ostatnimi czasy jurorem w "Twoja twarz brzmi znajomo".

Popularne wiadomości teraz

Romans Agnieszki Chylińskiej z agentką wstrząsa show-biznesem. Mąż artystki wypowiada się na ten temat

Polka stała się "żywą Barbie" po wydaniu 40 000 dolarów na operację plastyczną

Cała Polska jest w żałobie. Pożegnanie znanej aktorki z "Na wspólnej" i "Plebanii". Odeszła w wieku 58 lat

Córka Waldemara Goszcza na podium mody i w roli mamy. Jak teraz wygląda życie Wiktorii Goszcz

Widzowie mogli go oglądać także w takich produkcjach jak: Kasia i TomekSamo życieNa dobre i na złeKryminalniM jak miłośćPrzyjaciółki czy Druga szansa

Aktor pojawił się również w wielu kinowych produkcjach, takich jak: Pitbull. Nowe porządki, Dancing for youDlaczego nie!Wszyscy jesteśmy Chrystusami czy Cisza

Od lat pomaga potrzebującym, teraz sama zmaga się z chorobą. Anna Dymna w kiepskiej kondycji

Paweł Królikowski - rodzina

Jednak przede wszystkim, Paweł Królikowski był kochającym mężem i ojcem, a także dziadkiem. Z żoną Małgorzatą Ostrowską poznali się już na egzaminach do szkoły filmowej. Wspólnie doczekali się piątki dzieci: Antka, Jana, Julię, Marcelinę i Ksawerego, który ma zaledwie 13 lat.

Jego syn, Antek opublikował na swoim Instagramie wzruszający wpis.

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach. Do zobaczenia Tato

Aktor miał 58 lat.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com