Kiedy w grudniu Polskę obiegła wiadomość, że do szpitala na oddział neurochirurgiczny trafił aktor Paweł Królikowski, cały kraj zadrżał. Trzymało za niego kciuki masa osób. Nie brakowało też tych, którzy modlili się za uwielbianego aktora.

Niestety, problemy zdrowotne powróciły do aktora, u którego w 2015 roku zdiagnozowano tętniaka mózgu. Przeszedł wtedy trudną operację, ale powiodła się ona i rehabilitacja pozwoliła Królikowskiemu powrócić do dobrej kondycji.

Jednak od czasu, gdy artysta trafił do szpitala w grudniu, jego stan nie poprawiał się mimo kolejnej operacji. Niestety, dzisiaj 27. lutego aktor zmarł w wyniku powikłań pooperacyjnych.

Wzruszające nagranie ojca chorej dziewczynki, które wstrząsnęło Polakami

Paweł Królikowski - kariera

Cała polska społeczność żegna z żalem wspaniałego aktora, który zyskał popularność dzięki kultowej roli Kusego w serialu Ranczo. Był też ostatnimi czasy jurorem w "Twoja twarz brzmi znajomo".

Popularne wiadomości teraz

"Pewnego dnia otrzymałem telefon, który zmienił moje życie, była to córka znajomego: powiedziała, że nie żyje"

"Przypadkowo zobaczyłem notatkę w kieszeni mojej żony. Po jej przeczytaniu odłożyłem ją z powrotem i rozpłakałem się"

"Ola nie reagowała na wybryki teściowej, ale tego dnia przesadziła. Nie mogła już tego znieść i opuściła dom"

"Chcę iść do mojej kochanki, ale jeśli zostawię żonę, zostanę z niczym"

Widzowie mogli go oglądać także w takich produkcjach jak: Kasia i TomekSamo życieNa dobre i na złeKryminalniM jak miłośćPrzyjaciółki czy Druga szansa

Aktor pojawił się również w wielu kinowych produkcjach, takich jak: Pitbull. Nowe porządki, Dancing for youDlaczego nie!Wszyscy jesteśmy Chrystusami czy Cisza

Od lat pomaga potrzebującym, teraz sama zmaga się z chorobą. Anna Dymna w kiepskiej kondycji

Paweł Królikowski - rodzina

Jednak przede wszystkim, Paweł Królikowski był kochającym mężem i ojcem, a także dziadkiem. Z żoną Małgorzatą Ostrowską poznali się już na egzaminach do szkoły filmowej. Wspólnie doczekali się piątki dzieci: Antka, Jana, Julię, Marcelinę i Ksawerego, który ma zaledwie 13 lat.

Jego syn, Antek opublikował na swoim Instagramie wzruszający wpis.

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach. Do zobaczenia Tato

Aktor miał 58 lat.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com