Pogrzeb Pawła Królikowskiego zaczął się o 11 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Warszawie. Jest to pogrzeb państwowy. Na pogrzebalnej uroczystości pojawili się najbliższe ludzie aktora, jego rodzina, w tym prezydent Polski Andrzej Duda i  minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. 

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Julia Wieniawa rozpłakała sie przed kamerą!

Paweł był wizjonerem. Miał niesamowitą energię życiową. Zarażał nią ludzi i mobilizował do działania. Miał charyzmę lidera. Myślał o innych. Potrafił być bezkompromisowy. A jednocześnie miał ogromne poczucie humoru. Był wybitnym aktorem i świetnym kolegą. Jeszcze tak wiele wyzwań było przed nim. Choroba nie pozwoliła mu na kontynuowanie tego, co planował. Odszedł Dużo dużo za wcześnie... serce pęka – wspominała aktora Małgorzata Kożuchowska.

Małgorzata Kozuchoska na pogrzebie aktora

Popularne wiadomości teraz

"Pewnego dnia otrzymałem telefon, który zmienił moje życie, była to córka znajomego: powiedziała, że nie żyje"

"Ola nie reagowała na wybryki teściowej, ale tego dnia przesadziła. Nie mogła już tego znieść i opuściła dom"

"Swatowie zostali u nas na trzy dni. Wyjechali, a nam brakowało wielu rzeczy w domu. Wydaje się, że to drobiazg, ale jest nieprzyjemne"

"Czasami życie jest niesprawiedliwe dla ludzi: mój były prowadzi wspaniałe życie, nie płaci alimentów, a ja z trudem wiążę koniec z końcem"

Krzysztof Ibisz

Sławomira Łozińska i Anna Korcz

Paweł to wspaniały, dobry, ciepły człowiek, duży, nie do końca wykorzystany talent aktorski. Strasznie trudno o nim mówić w czasie przeszłym. Żegnaj, druhu, niech Twoje poczucie humoru, Twoja cudowna jowialność, Twój zawsze humanizm i spokojna mądrość zostaną z nami i pomogą nam kochać życie tak, jak kochałeś je Ty – tak Pawła Królikowskiego wspominają Monika i Zbigniew Zamachowscy.

Rafał Królikowski i Dorota Mirska

Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Monika Zamachowska

Smutek w programie Katarzyny Dowbór "Nasz nowy dom". Wszyscy udali się na cmentarz

Paweł Królikowski w swoim życiu zagrał w wiele rół. W ostatnich latach można go było oglądać w takich serialach jak „Ranczo", „Na dobre i na złe", „Belfer" czy „Druga szansa".

Aktór spocznie na Powązkach. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com