Znana dziennikarka Joanna Racewicz przyznała, że siedzenie w domu spowodował u niej wzrost wagi. Na ten problem narzeka pewnie większość z nas w obecnej sytuacji, ale Racewicz nie chciała długo zwlekać. Postanowiła od razu działać i przejść na dietę Sirt Food. Tak, to ta dieta, na której piosenkarka Adele zrzuciła aż 45 kilogramów!

metamorfoza Adele

Większość internautów dało znać dziennikarce, że według nich, sylwetka gwiazdy jest wręcz idealna, więc nie ma co się katować restrykcyjną dietą. Jednak to chyba nie zatrzyma zawziętej Racewicz w walce o jeszcze szczuplejszy wygląd.

View this post on Instagram

Chwila prawdy... niestety, waga po kwarantannie na plusie 😱😱 A może być tak, że ani waga, ani kwarantanna nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa 🤭Zatem nie ma przebacz 🤭ruszam z nowym wyzwaniem‼️‼️ Moja nowa dieta nazywa się Sirt Food, jest pełnym programem żywieniowym opracowanym przez dwóch naukowców z uniwersytetu Surrey w UK- prof. Aidana Gogginsa i Glena Mattena 🍏🥬🥒🥦 To dzięki tej diecie ostatnio tak spektakularnie schudła Adele (-45kg 😃 a o sirtuinach zrobiło się głośno na całym świecie 🤩 Co to są sirtuiny, dlaczego tak ważne, jakim cudem mogą wpływać na poprawę odporności (bezcenne w dobie #covid_19 ‼️), opóźnienie starzenia (bezcenne, gdy #40+‼️), oraz produkcję serotoniny (bezcenne #zawsze‼️) - o tym porozmawiam dziś o 18.00 z dr Martą Jachym, dietetykiem @przelomwodzywianiu 💚💚💚Macie chwilkę? Zajrzyjcie na live 💚💚💚 Będzie o pysznych koktajlach, sałatkach i motywacji, która jest niezbędna, zanim powie się: JUŻ 🚺. Mój poniedziałek jest dzisiaj 😃😃Mówię Wam o tym, bo zobowiązanie i dane słowo to jeden z najlepszych mechanizmów trzymania siebie w ryzach 👍👍👍👍👍 Na wypadek, gdyby jakiś bies znów podkusił i szepnął: „może by tak od jutra? Albo od przyszłego poniedziałku..?” ⁉️ Także tak ... @martajachym #sirtdiet #newchallenge #live18 @przelomwodzywianiu #projektlato #kwarantanna #synekrobizdjecia

A post shared by Joanna Racewicz (@joannaracewicz) on

Popularne wiadomości teraz

"Dziewczyna w bardzo krótkiej spódniczce stanęła na progu i uśmiechając się bezczelnie, powiedziała, że jest kochanką mojego męża"

"Mieszkał z kobietą i trójką jej dzieci. Nasza córka miała dwa lata. Patrząc na moją córkę, zapomniałem o wszystkich swoich problemach"

"Syn przyprowadził narzeczoną na spotkanie. Stałam przy kuchence przez sześć godzin, ale wszystko zmieniło się, gdy tylko usiedliśmy do kolacji"

"Kiedy mój syn przyprowadził Annę do domu i ogłosił, że się kochają, wiedziałem, że nie są parą": mój syn zasługuje na coś lepszego

Michał Wiśniewski używa fizycznych kar wobec syna? Piosenkarz tłumaczy się z niepokojącego nagrania

Dieta Sirt Fodd - na czym polega?

Taka dieta zakłada połączenie ograniczeń kalorycznych oraz picie zielonych koktajli ze zwiększeniem udziału w diecie produktów bogatych w polifenole - związki aktywujące białka sirtuiny nazywane „genem młodości” i „genem szczupłości”.

Dietę rozpoczyna się od stosowania przez trzy dni jadłospisu dostarczającego 1000 kcal.W kolejnych czterech dniach jadłospis ma 1500 kcal, a juz w dalszej częsci diety powinno się po prostu jeść zdrowo i przede wszystkim spożywać dużo produktów z grupy sirtfood. W początkowej fazie diety stosuje się także przede wszystkim zielone soki.

Dorota Szelągowska zmieniła fryzurę. W takiej odsłonie wygląda o wiele młodziej

O ile sam fakt spożywania większej ilości produktów bogatych w polifenole jest z pewnością dla nas bardzo korzystne, to tak restykcyjne ilości kaloryczne już mogą być dla nas niebezpieczne. Dlatego zawsze należy pamiętać o tym, by dla własnego bezpieczeństwa - stosować diety skonsultowane z dietetykiem.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com