Eurowizja Junior 2019 już za nami. Cała Polska cieszy się sukcesem Viki Gabor, która wygrała konkurs piosenką „Superhero” dzięki głosom jurorów i widzów.

Niestety, mimo radości w naszym kraju, zagranicznym widzom nie podoba się, że Eurowizję znów wygrała osoba z Polski. Niezadowoleni są głównie Hiszpanie, których reprezentantka była uważana za jedną z faworytek konkursu.

Eurowizja Junior 2020 nie odbędzie się w Polsce? Mamy konkurencję!

Melania Graci z Hiszpanii ostatecznie zajęła drugie miejsce, ale okazało się, że internauci z jej kraju mieli zupełnie inny plan na potoczenie się konkursu.

Popularne wiadomości teraz

Najlepsze polskie komedie w historii. Dziesięć najlepszych polskich filmów

Sześć kobiet z różnych krajów, które urodziły po 50.

Polskie piękności, które podbiły serca milionów widzów

Miesiąc urodzenia kobiety zdradza tajemnicę jej charakteru

Jak informuje dziennik Levante, wielu internautów podżegało do oszustwa. Namawiali do korzystania z trybu incognito i oddawania wielu głosów na Melani Gracię. Dodatkowo w sieci zaczęły pojawiać się wskazówki, dotyczące tego jak głosować, by zwiększyć szansę Melanii na wygraną. Pierwsza dotyczyła tego, by głosować na trzy, a nie na pięć krajów. Druga, by wybierać Portugalię i Walię, czyli wykonawców, którzy nie byli typowani na faworytów. Kolejna sugerowała, by nie głosować na Polskę, która według nich stanowiła największą konkurencję dla Hiszpanii.

Paulina Krupińska o występie Viki Gabor na Eurowizji Junior: „Mam mieszane uczucia”

Na szczęście, spisek ten nie powiódł się i ostatecznie to Viki Gabor wygrała tegoroczną edycję Eurowizji Junior. Co ciekawe, Polka zebrała aż 568 tysięcy głosów, a Hiszpanka o ponad 200 tysięcy mniej.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com