Zawsze pełna energii wokalistka Małgorzata Ostrowska, którą wszyscy dobrze znamy chociażby za sprawą utworu "Szklana pogoda" tak naprawdę od lat cierpi na straszne dolegliwości bólowe stawów. Pierwsze znaczne obniżenie sprawności piosenkarka odczuła juz w 2000 roku, co oznacza, że z problemem gwiazda boryka się już 20 lat.

Niestety, lekarze mieli problem, by poprawnie zdiagnozować Małgorzatę Ostrowską.

Byłam u ortopedy, neurologa, przeszłam rezonans magnetyczny kręgosłupa i… nic – wyznała gwiazda w jednym z wywiadów.

Problemy zdrowotne Danuty Martyniuk. Nikt nie sądził, że jest z nią tak źle

W końcu wokalistka postanowiła wykonać test w kierunku boreliozy, który okazał się być pozytywny. 

Popularne wiadomości teraz

Trudne przeżycia Anny Dereszowskiej z teściami. Historia, która ciężko uwierzyć

Polska ikona filmowa gwiazda "Czterech pancernych i psa" nie żyje. Wygląd miejsca spoczynku zaskoczy każdego

Katarzyna Dowbor apeluje do syna. "Nie wolno ci tego synu zrobić. Zabraniam"

Tomasz Lis zaczął mówić o odejściu. Dziennikarz miał już wszystko przygotowane na X dzień. "Na razie mam wybraną ulubioną miejscówkę"

Ja to po prostu wiedziałam… Pamiętam, że w moim pięknym ogrodzie swego czasu przyjęłam na siebie kilkadziesiąt kleszczy w jednym roku. I to zaowocowało boreliozą – opowiadała w filmiku na Instagramie

Gwiazda od czasu diagnozy bierze leki, chodzi regularnie do lekarza, jednak ból stawów wciąż odczuwa. Jednak na szczęście, nie jest to ból tak uciążliwy, by musiała ona zrezygnować ze swojego zawodu i odwoływać koncerty.

U mnie, na szczęście, borelioza usytuowana jest w stawach… Mówię na szczęście, bo jeśli przemieściłaby się do systemu nerwowego, jej konsekwencje byłyby znacznie gorsze (...) Choroba jest ze mną już tyle lat, że daję sobie z nią radę. Przyjmuję leki, chodzę do lekarza. Na pewno z powodu boreliozy nie zejdę ze sceny! – tłumaczy artystka.

Dagmara Kaźmierska wzięła ślub? Jeden szczegół na zdjęciu jest bardzo wymowny

To szczególnie ważne, by mówić głośno o takich sprawach, bowiem zwiększa to szansę na to, by ktoś potencjalnie chory poszedł się zbadać. Borelioza jest chorobą zakaźną wywołaną przez bakterie przenoszone głównie przez kleszcze. Choroba ta charakteryzuje się pojawieniem się na skórze rumienia wędrującego i objawami typowymi dla gryby. Szybko zdiagnozowana borelioza zazwyczaj ma bardzo łagodny przebieg, jednak choroba ta może prawadzić też do zapalenia stawów, mięśnia sercowego czy opon mózgowych, dlatego warto chronić swoje ciało przy pieszych wycieczkach zwłaszcza do lasu.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com