Statystyki dotyczące liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 są niestety coraz bardziej niepokojące. Ministerstwo Zdrowia podaje z dnia na dzień większe liczby chorych i zmarłych.

Koronawirusy są znanymi od lat wirusami, jednak SARS-CoV-2 jest zupełnie nowym mikroorganizmem, z którym jeszcze lekarze nie wiedzą jak walczyć. To zdecydowanie utrudnia pokonanie epidemii.

Genialne odkrycie Polki. Wynalazła znicz, który każdego zachwyci

Portal medonet.pl podaje jednak, że choć nie ma dokładnie opisanych wszystkich powikłań po zakażeniu wirusem, to zauważa się, że zwłaszcza kobiety mówią o tym, że po przejściu choroby dokucza im okrutne i przewlekłe zmęczenie.

Obserwacje te zmotywowały naukowców w Irlandii do przeprowadzenia badań polegających na prześledzeniu długofalowych objawów u personelu oraz pacjentów St James Hospital po COVID-19. Jak się okazuje, ponad połowa z nich miała skarżyć się na dokładnie tę samą dolegliwość, a mianowicie przewlekłe zmęczenie.

Popularne wiadomości teraz

„Moja matka zamierzała poślubić swojego młodego kolegę. Zabroniłam jej tego i ukryłam jej paszport: dlaczego miałaby to zrobić”

„Mój narzeczony powiedział, że odwiedza swoją siostrę, a potem dowiedziałam się, że nie są nawet spokrewnieni: teraz nie wiem, co robić”

"Muszę kupować najtańsze produkty, żeby moja matka nie dowiedziała się, ile zarabiam"

„Jesteś nikim w tym mieszkaniu, więc musisz płacić nam czynsz: powiedzieli mi rodzice"

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com