Masz dłuższe włosy? Pewnie nie raz przeszkadzały Ci one podczas pracy czy domowych obowiązków. Co wtedy robisz? Pewnie je wiążesz.. jeśli masz czym. Kiedy nie masz przy sobie gumki do włosów denerwujesz się opadającymi kosmkami włosów i by już nigdy więcej się to nie zdarzyło, zaczynasz nosić ze sobą ten dodatek non stop, blisko siebie - najlepiej na nadgarstku, tak, by się nie zgubiła i zawsze była blisko ciebie.

I można by było pomyśleć, że jest to genialne rozwiązanie, z którego korzysta wiele kobiet na całym świecie. Jednak niekoniecznie jest to zdrowe. Dlaczego? Historia pewnej Amerykanki jest na to dowodem...

Czy maseczka ochronna powoduje grzybicę płuc? Jest odpowiedź profesjonalisty

Audree Kopp z USA codziennie rano nakładała gumkę na swój nadgarstek, która z biegiem czasu powodowała u niej otarcia i zadrapania. Mimo to, dziewczyna nie zaprzestała tego nawyku. Myślała, że to normalne.

Zadrapania przerodziły się w ranę. Nie była ona wielka, ale jednak tkanki były przerwane. To wystarczyło, by wniknęły tam patogeny z ów gumki, która przecież w żaden sposób nie była dezynfekowana czy myta.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Youtube.com/WLKY News Louisville

Na ręcę w następnej kolejności pojawił się guzek. To spowodowało, że kobieta udała się do lekarza, jednak ten przepisał jej jedynie antybiotyk i jakoś szczególnie nie przejął się widokiem pacjentki.

Czy kobiety żałują dokonanej aborcji? Badania wskazują jednoznaczną odpowiedź

Leki podane przez lekarza widocznie nie były trafione, bowiem następnego dnia po przebudzeniu Audreee dosłownie przestraszyła się swojej ręki i rany na niej. Czym prędzej pobiegła do szpitala.

Youtube.com/WLKY News Louisville

Tam lekarze byli wyraźnie zaniepokojeni raną pacjentki. Stwierdzili oni, że o mały włos nie doszło do sepsy, która mogłaby nawet zabić Audree!

Kobieta później całą swoją historię opublikowała w Interecie ku przestrodze. To bardzo ważne, by nie bagatelizować żadnej rany, która nie chce się goić. Bakterie kochają takie miejsca i w oka mgnieniu może dojść do okropnej infekcji, która może być oporna na leki.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com