Zaledwie tydzień temu podziwialiśmy moment uroczystego wręczenia Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Pisarka zrobiła dobre wrażenie nie tylko na Polakach, ale dziennikarze z całego świata byli zachwyceni naszą noblistką. Nawet jej kreacja, nawiązująca do sufrażystek walczących o prawa kobiet w ubiegłym wieku, zostanie zapamiętana na długo.

Olga Tokarczuk już z Nagrodą Nobla

Jednak tym razem to nie mowa, cytat czy nowa książka zachwyciła fanów Tokarczuk. Pisarka bowiem zdecydowała się na piękny gest, a mianowicie na wsparcie nadchodzącego 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na licytację przekazała nie byle co, bo – jedną z trzech replik medalu noblowskiego, o czym poinformowała w social mediach:

Popularne wiadomości teraz

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Moja synowa zrujnowała moje urodziny swoją obecnością. Gdzie był umysł mojego syna, kiedy się z nią żenił"

Przekazuję replikę medalu noblowskiego na dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy @fundacjawosp. Replika, pierwsza z trzech, jest ręcznie wykonana z brązu i pokryta złotem w zakładzie Svenska Medalj w Eskilstunie. Siema! #OlgaTokarczuk #JerzyOwsiak #WOŚP

Najpiękniejsze cytaty Olgi Tokarczuk

Na pewno znajdzie się masa pasjonatów, którzy będą walczyć o tę replikę, a tym samym powiększy się ilość zebranych pieniędzy na ten piękny cel charytatywny.

Doceniacie gest Noblistki?

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com