Hanna Stankówna była absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie.  JUż w iweku 19-lat zagrała  w  "Prawdziwym końcu wielkiej wojny" Jerzego Kawalerowicza. Pamiętamy ją doskonale z chrakterystycznej roli Tekli w Seksmiji.

Lech Wałęsa nie może patrzeć na to co się dzieje w Polsce

Znana była również z seriali  m.in "07 zgłoś się" czy "Na Wspólnej" W 1959 r. dołączyła do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie i grała tam ponad 40 lat. Zasłynęła z takich ról jak : Racheli ("Wesele" Dejmka), Julii ("Romeo i Julia" Brauna) czy Doryny ("Świętoszek" Wołłejki).

Mimo,że aktorka w 1999 r. przeszła na emeryturę, zagrała jeszcze w Teatrze Polskim  w spektaklu "Kordian" .

Popularne wiadomości teraz

„Mąż jest bezrobotny od dłuższego czasu i mój ojciec postanowił mu pomóc, ale powiedział, że sam sobie poradzi. Od dwóch lat już to robi”

"Mój mąż zdradzał, a teściowa nieustannie go broniła. Wtedy zdecydowałam, że czas działać: wszystko ma swoje granice"

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Na co swędzą dłonie? Presądy związane ze swędzeniem

O jej śmierci poinformwał syn aktorki. Hanna zostanie pochowana na Powązkach Wojskowych 23 grudnia.

Wyrazy współczucia dla najbliższych.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com