Ile razy słyszeliśmy w szkole, że tylko nauka i dobre oceny doprowadzą nas do sukcesu? Z pewnością nie jednemu z nas wbijano to do głowy codziennie. I choć bez wątpienia do wykonywania pewnych zawodów bardzo dobre wyniki w nauce są niezbędne to nie zmienia to faktu, że nie są one jedynym wyznacznikiem sukcesu i predyspozycji do niego. Doskonałym na to przykładem jest Lech Wałęsa.

Były prezydent Polski, laureat Nagrody Nobla, przywódca i bohater opozycji demokratycznej w okresie PRL, a także pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność" nie był prymusem w szkole, a mimo to ma na swoim koncie liczne zasługi. 

Jakie imiona dla dzieci będą modne w 2021 roku? Oto ranking

Lech Wałęsa stał się pewnego rodzaju symbolem transformacji ustrojowej w Polsce, a skończył jedynie szkołę zawodową.  Jak można przeczytać w książce Sławomira Cenckiewicza Wałęsa: Człowiek z teczki, na osiemnaście wykładanych w zawodówce przedmiotów, tylko z trzech miał wyższą ocenę niż dostateczną. Z matematyki i gospodarki przedsiębiorstwem otrzymał ocenę dobrą, z przysposobienia sportowego bardzo dobrą. Także z zachowania były prezydent mógł liczyć na piątkę.

Co zyskają osoby zaszczepione przeciw Covid-19? Rząd zakłada szereg udogodnień

Popularne wiadomości teraz

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Karol Strasburger cieszy się ze swojego ojcowstwa: "Laurze pozwalam na budzenie mnie o trzeciej nad ranem"

Maryla Rodowicz skarży się na brak pieniędzy: "Trzeba zaciskać pasa jak nigdy"

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Mimo słabych ocen osobowość Lecha Wałęsy pozwoliła mu osiągnąć sukces. Niestety, dziś polityk narzeka na brak pieniędzy. W "Tygodniku" ogłosił nawet, że nie jest w stanie w tym roku nikomu podarować prezentu, bo nie ma za co.

W tym roku nikt nie dostanie ode mnie prezentu, bo jestem bankrutem. Jeździłem i dorabiałem, to mi starczało, a teraz to się skończyło. Nie ma środków. Był czas, że miałem, to je rozdawałem. Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią.

A Wy, wiedzieliście że Lech Wałęsa był słabym uczniem?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com