Wszystkim znana jako Twiggy, nazywa się Lesley Lawson i uznawana jest za pierwszą prawdziwą top modelkę, która nie tylko chodziła w największych pokazach mody i pozowała dla najważniejszych magazynów modowych na całym świecie, ale także zmieniała oblicze mody. Jej luźnym stylem i charakterystycznym makijażem oczu inspirowały się bowiem kobiety na całym świecie.

Twiggy urodziła się w Wielkiej Brytanii w 1949 roku w Londynie. Swoją karierę rozpoczęła już w wieku 16 lat. Oprócz pracy w modelingu, zajmowała się także aktorstwem i śpewaniem.

Co ciekawe, to właśnie za jej sprawą szczupłe modelki wyparły z wybiegów mody kobiety o pełniejszych kobiecych kształtach.

Najprostsze nogi, kolana jak małe brzoskwinie, malutkie, wąskie, giętkie stópki, okrągłe ramiona, piękne dłonie i szyja. Była zarazem nowoczesna i romantyczna. Była doskonała – mówiła o niej redaktor naczelna amerykańskiej edycji „Vogue’a” Diana Vreeland.

Popularne wiadomości teraz

Plotki o Tomaszu Kammelu się potwierdziły. To koniec jego pracy

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Koniec programu 500 plus. Rząd tłumaczy!

Serce w Bieszczadach, jako pamiątką o silnej miłości

Modelka, piosenkarka i aktorka równocześnie wycofała się jednak z show-biznesu w czasie, kiedy jej kariera była najgłośniejsza. Dziś, sporadycznie pojawia się w mediach, jednak mimo to 71-letnia Twiggy zdecydowała się wystapić na okładce greckiego Vogue'a. Trzeba przyznać, że ikona piękna także teraz prezentuje się fenomenalnie.

Twiggy dziś:

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com