20 grudnia jest 354 dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 11 dni.  Imieniny obchodzą: Dominik, Makary oraz Amon, Bogumił, Bogumiła, Dagmara, Dagna, Eugeniusz, Krystian, Liberat, Ptolemeusz, Teofil, Ursycyn, Wincenty, Zefiryn, Zenon. 

Poznaliśmy ulubioną parę show-biznesu

20 grudnia jest dniem Ryby w Polsce. W tym dniu nie powiemy Ci o tym, jak przygotować smaczne jedzonko, związane z rybą. Odwrotnie, jest to dzień, kiedy musimy pamietać o tym, że ryby to tak samo żywe istoty, które także czują i oddychają. 

W Polsce jest dzień ryby

Święto ma na celu uświadamianie ludzi, że ryby nie są przedmiotami i czują ból. Warto więc walczyć o to, żeby ludzie obchodzili się z nimi w sposób humanitarny. Dzień Ryby jest organizowany 20 grudnia przez Stowarzyszenie Empatia i Fundację Viva.  Społeczeńswo w ten dzień stara się przekonać, że ryby też odczuwają bół. 

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Kalendarz świąt nietypowych - Sprawdź co to za dzień

Jest takie zagrożenie, że za 40 lat na naszych stołach nie zmożemy zobaczyć rybę. Sytuację pogarszają zmiany klimatyczne oraz zanieczyszczenia środowiska morskiego. Jest coraz większa ilość zagrożonych wyginięciem ryb, takich jak tuńczyk błękitnopłetwy, czy węgorz europejski.  Sieci rybackie, które używane są do połowów, stanowią również zagrożenie dla ssaków, ptaków i gadów morskich,oraz żółwie morskie, delfiny, foki, morświny i mewy. 

Jak obchodzimy Dzień Ryby w Polsce?

Dzień ryby 20 grudnia 2019

W ten dzień w polskich miastach organizowane różne marsze, happeningi czy protesty. Nie chodzi tu o to, aby całkowiecie zabronić jeść ryby albo wypuścić ją na wolność. Ekolodzy chcą zwrócić uwagę na to, jak traktowane są choćby karpie w sklepach i na targach, zanim trafią na wigilijny stół. Niestety, ekolodzy nie mają co liczyć na szerokie wsparcie. Większość z nas odnosi się do tego poważnie, bo wiadomo, Wigilia bez karpia nie jest prawdiwym świętem. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com