Schronisko Smaków to restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej, która współpracowała z Magdą Gessler przez 5 lat. Magda firmowała ją pod swoim nazwiskiem. Ostatnio o restauracji Schronisko Smaków zrobiło się zbyt głośno w mediach. Między innymi chcieli otworzyć lokal mimo rządowych obostrzeń. Gessler przyznała się, że nie była o tym poiformowana. Ta decyzja ją rozgniewała.

Teraz właścicieli Schroniska Smaków postanowiły zrezygnować współpracę z Gessler. 

1 lutego 2021 Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od poniedziałku zmieniamy się w Restaurację Schronisko Bukowina -napisali o tym, na swoim profilu facebookowym. 

Pamiętacie występ Cleo w „X Factor”? Nikt wtedy nie wróżył jej kariery

Popularne wiadomości teraz

Magda Stużyńska mieszka jak w pałacu. Jej dom jest po prostu przepiękny

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Przedsawieciele zakładu postanowiły pójść swoją drogą. Będą budować własną markę. 

Umowę o współpracy wypowiedzieliśmy już w listopadzie 2020 roku z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r. Skąd więc szybsze zakończenie współpracy? Główny wpływ miało na to “oświadczenie” Magdy Gessler na jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po ZIELONYM ŚWIETLE od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w “debatowaniu” na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała - czytamy we wpisie.

Jak się okazało, to nie jedyny powód rozstania z Gessler:

(...) Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych. Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100% należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika! - napisali na Facebooku przedstawiciele Schroniska Smaków.

Michał Wiśniewski po raz piąty został ojcem. Gwiazdor ma aż 10 dzieci

Nie może być tak, że z jednej strony dostajemy wezwania do zapłaty niemałych sum, a z drugiej publiczny sprzeciw wobec działania lokalu pomimo poczynionych wcześniej ustaleń. Chcemy tylko normalnie żyć i pracować, płacić wszystkim to, do czego się zobowiązaliśmy -czytamy dalej. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com