Na pokładzie było ponad dwa tysiące pasażerów, z których tylko 712 udało się przeżyć.

Prawie 100 lat później, w roku 1997 odbyła się premiera filmu Jamesa Camerona „Titanic”. Ten film nie tylko jest oparty na faktach, ale także jest bardzo prawdopodobny – podczas pisania scenariusza i castingu jego twórcy skupili się na postaciach ludzi, którzy faktycznie znajdowali się na statku. Przeczytajcie materiał, aby dowiedzieć się, jak faktycznie wyglądały prototypy bohaterów tego legendarnego filmu i jak potoczyło się ich życie.

Kapitan Edward Smith (grany przez Bernarda Hilla)

Kapitan Edward Smith
Kapitan Edward Smith

W filmie kapitan Smith spędził ostatnie godziny swojego życia na mostku kapitańskim. W rzeczywistości, kiedy on dowiedział się o tym, że statku nie da się uratować, zaczął pomagać załodze w ewakuacji ludzi. Dopiero gdy do zatonięcia pozostało dosłownie kilka minut, Smith udał się na mostek kapitański, gdzie i pożegnał się z życiem.

Wallace Hartley i orchestra (grany przez Jonathana Evans-Jonesa)

Wallace Hartley
Wallace Hartley

Popularne wiadomości teraz

Magda Stużyńska mieszka jak w pałacu. Jej dom jest po prostu przepiękny

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Mrowisko

W filmie prowadzący orkiestrę skrzypek Wallace Hartley pozostał na pokładzie do ostatniej sekundy. W rzeczywistości wszyscy muzycy zostali na pokładzie, aby uspokoić przestraszonych pasażerów. Orkiestra Titanica grała aż do jego zatonięcia.

Pułkownik Archibald Gracie (grany przez Bernarda Foxa)

Pułkownik Archibald Gracie
Pułkownik Archibald Gracie

W rzeczywistości pułkownik został uratowany z lodowatej wody. Ponadto, on nawet napisał książkę, która zawierała wiele cennych informacji do dalszego postępowania w sprawie katastrofy. Co prawda, po 8 miesiącach po tragedii „Titanica” pułkownik zmarł.

Thomas Andrews (grany przez Victora Garbera)

Thomas Andrews
Thomas Andrews

Thomas był jednym z inżynierów na Titanicu, więc doskonale wiedział o wszystkich wadach statku i ryzyku z tym związanym.

W filmie Andrews tonie w towarzystwie orkiestry, ale w rzeczywistości mężczyzna brał czynny udział w ewakuacji pasażerów.

Margaret Brown (grana przez aktorkę Katie Bates)

Margaret Brown
Margaret Brown

W filmie Margaret (znana również jako Niezatapialna Molly Brown) pomogła Jackowi Dawsonowi, pożyczając mu pieniądze na smoking, aby facet mógł dostać się na przyjęcie.

W rzeczywistości jej wyczyn był jeszcze bardziej imponujący. Margaret gorliwie pomagała innym pasażerom dostać się do łodzi, aby oni mogli się uratować. Później kobieta założyła fundusz pomocy ofiarom katastrofy “Titanica”.