Na swoim blogu na Instagramie Eugenia i Jack powiedzieli dzisiaj, że chłopiec został nazwany August Philip Hawk Brooksbank.

Imię dziecka w rodzinie królewskiej jest zawsze wybierane ze specjalnym znaczeniem.

Młodzi rodzice najpierw wybrali imię August, które po łacinie oznacza „wielki”. W drzewie genealogicznym jest osoba o tym imieniu.

To Prince Albert of Saxe-Coburg and the Gothic (Francis Albert August Charles Emmanuel) - imię ukochanego męża królowej Wiktorii. Albert zmarł w wieku 42 lat.

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Popularne wiadomości teraz

Roksana Węgiel zaskakuje wszystkich szczegółami swojego ślubu. Zdradza nazwisko i suknię ślubną w niespotykany sposób

Paulina Smaszcz ujawnia prawdę o rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim. "Ja nie mam zgody"

Sekret Marcina Hakiela wreszcie odkryty. Co ukrywał przed wszystkimi

Co łączy wdowę po Krzysztofie Krawczyku i jego menedżera. Prawda wyszła na jaw

Wictoria była zdruzgotana śmiercią ukochanego męża, popadła w głęboką żałobę i do końca życia była ubrana na czarno. Królowa żyła bez niego przez kolejne 39 lat.

Drugie imię - Filip - jest hołdem dla jej dziadka, księcia Edynburga, który w czerwcu 2021 roku kończy 100 lat. Filip to angielska wersja imienia Phillippos od greckiego słowa philos, które oznacza „przyjaciel”.

Książę Filip urodził się w grecko-duńskiej rodzinie królewskiej, ale jego rodzina została wydalona z Grecji, gdy był niemowlęciem.

Trzecie imię Hawk zostało nadane na cześć wielebnego Edwarda Hawk Brooksbanka, jednego z przodków Jacka, męża księżniczki Eugenii.

Aktorzy PRL-u. Były prawdziwymi bożyszczami kobiet

W Instagram Stories księżniczka bardziej szczegółowo opisała imię swojego syna: „W dniu urodzin jego dziadka, myśląc o moim dziadku, reprezentujemy naszego małego chłopca” - napisała.

„Nazwa pochodzi od jego pradziadka i obu pradziadków”. Mały August Philip Hawk jest obecnie 11. w kolejce po swojej matce Eugenii, ale spadnie na 12. miejsce, gdy księżna Sussex Megan urodzi w tym roku drugie dziecko.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com