Na swoim blogu na Instagramie Eugenia i Jack powiedzieli dzisiaj, że chłopiec został nazwany August Philip Hawk Brooksbank.

Imię dziecka w rodzinie królewskiej jest zawsze wybierane ze specjalnym znaczeniem.

Młodzi rodzice najpierw wybrali imię August, które po łacinie oznacza „wielki”. W drzewie genealogicznym jest osoba o tym imieniu.

To Prince Albert of Saxe-Coburg and the Gothic (Francis Albert August Charles Emmanuel) - imię ukochanego męża królowej Wiktorii. Albert zmarł w wieku 42 lat.

Zobacz, co się stało z aktorami najsłynniejszego serialu telewizyjnego w Polsce „M jak miłość”

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Wictoria była zdruzgotana śmiercią ukochanego męża, popadła w głęboką żałobę i do końca życia była ubrana na czarno. Królowa żyła bez niego przez kolejne 39 lat.

Drugie imię - Filip - jest hołdem dla jej dziadka, księcia Edynburga, który w czerwcu 2021 roku kończy 100 lat. Filip to angielska wersja imienia Phillippos od greckiego słowa philos, które oznacza „przyjaciel”.

Książę Filip urodził się w grecko-duńskiej rodzinie królewskiej, ale jego rodzina została wydalona z Grecji, gdy był niemowlęciem.

Trzecie imię Hawk zostało nadane na cześć wielebnego Edwarda Hawk Brooksbanka, jednego z przodków Jacka, męża księżniczki Eugenii.

Aktorzy PRL-u. Były prawdziwymi bożyszczami kobiet

W Instagram Stories księżniczka bardziej szczegółowo opisała imię swojego syna: „W dniu urodzin jego dziadka, myśląc o moim dziadku, reprezentujemy naszego małego chłopca” - napisała.

„Nazwa pochodzi od jego pradziadka i obu pradziadków”. Mały August Philip Hawk jest obecnie 11. w kolejce po swojej matce Eugenii, ale spadnie na 12. miejsce, gdy księżna Sussex Megan urodzi w tym roku drugie dziecko.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com