Smutne wieści pojawiły się dziś w mediach. Odszedł od nas znany podróżnik Andrzej Doba. Miał 74 lata i znany był ze swoich samotnych, niepowtarzalnych wypraw.

Mamy dobre wieści są już pierwsze oznaki wiosny! Cudownie.

Wśród wyczynów Doby, poza pokonaniem Atlantyku kajakiem w 2011 roku, jest również opłynięcie tym samym typem łodzi Morza Bałtyckiego oraz jeziora Bajkał. Również jako pierwszy opłynął polskie wybrzeże od Polic do Elbląga oraz nasz kraj "po przekątnej": z Przemyśla do Świnoujścia.

Nekrolog pojawił się dziś w prasie.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki.

Choć Doba znany był z podróżowania samotnie kajakiem mial też inne marzenie...

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Kajaki nie odwiodły mnie od innych form poznawania świata. Już sama nazwa tej najwyższej góry Afryki jest fascynująca. To samotna góra powulkaniczna wyrastająca z sawann w pobliżu równika na wysokość niemal 6 km. W planowanej wyprawie jest wejście na szczyt góry i zejście do podnóża, safari w dwóch parkach narodowych: Tarangire i Ngoro Ngoro oraz odpoczynek na wyspie Zanzibar

Składamy najszczersze kondolencje!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com