Agnieszka Pilaszewska przyszła na świat 19 marca 1965 roku w Puławach. Mimo że aktorka wkroczyła w wiek średni, energii i figury mogłaby jej pozazdrościć niejedna o połowę młodsza kobieta.

Krystyna Tkacz obchodzi urodziny. Aktorka kończy 74 lata

Jest przede wszystkim aktorką teatralną i filmową, również autorką scenariuszy. Od 2005 jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Szerokiej publiczności znana jest z roli Alinki w Miodowych latach. Obok serialowego Karola i Tadeusza była tam najbardziej rozpoznawalną i lubianą postacią.

Jest autorką scenariusza do serialu TVN Przepis na życie, współtworzyła również scenariusz do serialu AXN Ultraviolet.

Popularne wiadomości teraz

„Mojemu mężowi nie spodobał się mój pomysł zmiany i patrzy na młode dziewczyny: gdzie jest sprawiedliwość”

„Przez długi czas miałam żal do mojej byłej przyjaciółki, dopóki nie zobaczyłam jej zdjęć i wtedy wszystko stało się dla mnie jasne"

„W wieku pięćdziesięciu lat zdecydowałam się odejść od męża, ale spotkałam się z niezrozumieniem ze strony rodziny i przyjaciół: o co tyle hałasu”

„Były mąż miał nową kochankę, a ona natychmiast postawiła mu ultimatum: nie rozumiem, dlaczego muszę zrezygnować z jego nazwiska”

Sztuki pisania scenariuszy mogła uczyć się na codzień, bowiem jej mąż Maciej Maciejewski jest uznanym scenarzystą. To właśnie spod jego ręki wyszły scenariusze do filmów "Prowokator", "Pestka", "Pożegnanie z Marią" oraz seriali – "Glina", "Na dobre i na złe", "Wataha".

Córka tej uzdolnionej pary Kornelia Maciejewska również została aktorką!

Składamy najlepsze życzenia!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com