W niedzielę, 5 stycznia, odbyła się tegoroczna gala Złote Globy, na której rozdawali statuetki dla wszystkich znanych aktorów i aktorek. Szerokim tematem w tym roku stał temat o pożarach w Australii, który nie przestaje gubić wszystkich żywych istot już całe 3 miesiąca.

Dominika Tajner jest w nowym związku

Na ceremonii nie zabrakło słów o Cate Blanchett, która sama jest Australijką. Dla niej ten temat się stał szczególnie ciężkim, dlatego ona zdecydowała nie miłczyć, a powiedzieć kilka swoich ważnych zdań na ten temat.

Cate Blanchett powiedziała kilka słow na temat Australii na Złotych Globach

"Dziś wśród nas jest wielu Australijczyków i wiem, że wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc dla naszych rodaków cierpiących z powodu pożarów buszu, więc dziękuję. Szczególnie chciałabym podziękować ochotniczym strażakom, którzy byli w centrum walki z katastrofą klimatyczną, która dotknęła Australię" - powiedziała aktorka.

Popularne wiadomości teraz

Nowe restrykcje w Polsce. Zaczynamy kolejny lockdown

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Tak samo dodała:

"Kiedy jeden kraj stoi w obliczu katastrofy klimatycznej, wszyscy stoimy w obliczu katastrofy klimatycznej, więc jeszcze raz bardzo dziękuję"

Cate Blanchett australijska aktorka

Trzeba pamiętać o tym, że straszna sytuacja w Australii to nie tylko problem konkretnie tego kraju, a i całego świata.

7 stycznia, jakie jest święto?

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak w Australii zaczął padać deszcz. "W Australii pada deszcz!" Właśnie taki nadpis robią radosne mieszkańcy Australii. Już ponad 3 miesięcy kraj pali się w ogniu. Pożar zniszczył prawie 400 domów w Nowej Południowej Walii i kilkadziesiąt innych w Wiktorii. Dziesiątki tysięcy domów w stanach nie mają elektryczności. 24 osoby zginęły w pożarach. Lokalni naukowcy twierdzą, że w pożarze zmarło do pół miliarda zwierząt.  Więcej na ten temat, czytaj w naszym artykule. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com