13 stycznia 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku prezydent miasta został zaatakowany przez nożownika. Cała sytucja miała miejsce na oczach setek ludzi w czasie "Światełka do Nieba".

Wzruszający 28. Finał WOŚP w Gdańsku wspomina prezydenta Pawła Adamowicza

Wesoła zabawa, radość z pomagania zmieniły się w czas oczekiwania na wiadomości o stanie zdrowia Pawła Adamowicza. Kolejnego dnia przyszła wiadomość, że nie udało się uratować życia prezydenta.

Mija dokładnie rok od tamtych wydarzeń. Pomimo cierpienia i złych wspomnień WOŚP gra dalej, jak zapowiada do końca świata i jeden dzień dłużej.

A Gdańsk pamięta!!

Popularne wiadomości teraz

"Mój syn przyszedł z dziewczyną. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam moją synową. Nie rozumiałam, jak można zakochać się w kimś takim"

"Mieszkał z kobietą i trójką jej dzieci. Nasza córka miała dwa lata. Patrząc na moją córkę, zapomniałem o wszystkich swoich problemach"

"Dlaczego taka piękna kobieta jest smutna": miły nieznajomy podszedł do kobiety z czwórką dzieci i zaproponował jej spotkanie

"Kiedy mój syn przyprowadził Annę do domu i ogłosił, że się kochają, wiedziałem, że nie są parą": mój syn zasługuje na coś lepszego

Obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zorganizowała akcję pamięci o Pawle Adamowiczu. Od 10 stycznia w urzędzie miasta można odbierać flagi. Zaproponowano dwie opcje. Jedna to flaga miasta, druga Polski. Przygotowano kilka tysięcy sztuk. Dulkiewicz proponuje by flagi wywiesic w swoich domach, mieszkaniach, na balkonach. By ponownie tak jak rok temu w obliczu tragedii Gdańsk się zjednoczył. To było ukochane miejsce Pawła Adamowicza, a dobro mieszkańców prezydent zawsze stawiał na pierwszym miejscu.

Aleksandra Dulkiewicz na swoim profilu opublikowała ważny wpis

Tłumy od rana w urzędzie. Dziękuję, że tak wielu z was odpowiedziało na mój apel o dekorowanie flagami swoich domów na znak pamięci o prezydencie Pawle Adamowiczu. Zbliża się czas, kiedy będziemy go wspominać. Wspólnie zadbajmy o atmosferę miasta. Bądźmy dla siebie życzliwi, wyrozumiali, stwórzmy wspólnotę i ozdóbmy Miasto Gdańsk flagami. Powieśmy je na naszych domach, mieszkaniach. Bądźmy razem podczas obchodów śmierci naszego prezydenta

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com