Dzieci do naszego życia wnoszą radość i energię. Natomiast osoby starsze doświadczenie i pokorę. To niesamowite połączenie dzieci i osób starszych może przynieść zaskakujące rezultaty.

Królowa Elżbieta w obawie przed koronawirusem złamała etykietę

Wzajemna relacja tych obu grup społecznych wpływa na nich bardzo pozytywnie. Taki eksperyment postanowiono przeprowadzić w zachodniej części Seatle.

Działa tam jedyny w swoim rodzaju kampus zrzeszający przedszkolaki i seniorów. W imię powyższego rozpoczęła się walka ze stereotypami. Jak widać bardzo pozytywna.

W dzisiejszych czasach mamy zbytnią łatwość segregowania ludzi. Wydaje nam się, że osoby starsze nie potrzebują już tyle zainteresowania i troski. Otóż nic bardziej mylnego. W Zintegrowanym Centrum Edukacji w Seatle, każdego dnia podopieczni obu grup udowadniają, jak dużo potrafią wnieść w życie innych ludzi...

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Aż pięć dni w tygodniu, dzieci i seniorzy mają możliwość spotkać się przy okazji wspólnych działań takich jak między innymi zajęcia z tańca, sztuki gotowania czy majsterkowania. Równie atrakcyjny jest zas zwykłych odwiedzin przeznaczonych na zabawę i rozmowy.

O tej niecodziennej akcji Evana Briggs absolwentka Uniwersytetu w Seatle postanowiła nakręcić film "Present Perfect". Twórczyni filmu z przyjemnością obserwowała zmiany, jakie zachodziły w starszych ludziach, gdy maluchy przekraczają próg Zintegrowanego Centrum Edukacji.

Rodzice maluchów z radością wyznają, że puszczają maluchy na zajęcia z seniorami bowiem mają od najmłodszych lat oswajać się z tematem starości. Codzienne obcowanie z seniorami uczy ich szacunku do starszych, a przede wszystkim jest to doskonała nauka życia.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com