Dzieci do naszego życia wnoszą radość i energię. Natomiast osoby starsze doświadczenie i pokorę. To niesamowite połączenie dzieci i osób starszych może przynieść zaskakujące rezultaty.

Królowa Elżbieta w obawie przed koronawirusem złamała etykietę

Wzajemna relacja tych obu grup społecznych wpływa na nich bardzo pozytywnie. Taki eksperyment postanowiono przeprowadzić w zachodniej części Seatle.

Działa tam jedyny w swoim rodzaju kampus zrzeszający przedszkolaki i seniorów. W imię powyższego rozpoczęła się walka ze stereotypami. Jak widać bardzo pozytywna.

W dzisiejszych czasach mamy zbytnią łatwość segregowania ludzi. Wydaje nam się, że osoby starsze nie potrzebują już tyle zainteresowania i troski. Otóż nic bardziej mylnego. W Zintegrowanym Centrum Edukacji w Seatle, każdego dnia podopieczni obu grup udowadniają, jak dużo potrafią wnieść w życie innych ludzi...

Popularne wiadomości teraz

Ciało studentki znaleziono na balkonie. Już wiadomo, co się stało

Fani mają już dość. Uczestnicy programu "ślub od pierwszego wejrzenia" w ogniu krytyki

Co mała Nena dostała w prezencie od ukochanej babci Magdy Gessler? To jest najbardziej praktyczny prezent

Mama weszła do kuchni i zobaczyła, jak jej córeczka tańczy. Piękne i zapalające

Aż pięć dni w tygodniu, dzieci i seniorzy mają możliwość spotkać się przy okazji wspólnych działań takich jak między innymi zajęcia z tańca, sztuki gotowania czy majsterkowania. Równie atrakcyjny jest zas zwykłych odwiedzin przeznaczonych na zabawę i rozmowy.

O tej niecodziennej akcji Evana Briggs absolwentka Uniwersytetu w Seatle postanowiła nakręcić film "Present Perfect". Twórczyni filmu z przyjemnością obserwowała zmiany, jakie zachodziły w starszych ludziach, gdy maluchy przekraczają próg Zintegrowanego Centrum Edukacji.

Rodzice maluchów z radością wyznają, że puszczają maluchy na zajęcia z seniorami bowiem mają od najmłodszych lat oswajać się z tematem starości. Codzienne obcowanie z seniorami uczy ich szacunku do starszych, a przede wszystkim jest to doskonała nauka życia.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana